В Україні понад 100 тисяч ВІЛ-інфікованих не знають про це - МОЗ
Про це на брифінгу до Дня боротьби зі СНІДом сказав заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Зараз на лікуванні в Україні перебуває 79 тис. 949 осіб. Однак за даними ЮНЕЙДС, більш ніж 100 тисяч ВІЛ-інфікованих українців не знають про свій діагноз. Більш ніж 50% осіб віком від 15 років виявляються на 3-й та 4-й клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров'я вже незадовільний. Серед померлих 80% - люди 25-49 років", - поінформував Ілик.
Він закликав українців проходити тестування на ВІЛ і наголосив, що раннє виявлення захворювання дозволяє вчасно отримати лікування і вести звичайний образ життя.
За даними Всеукраїнської мережі ЛЖВ, найчастіше ВІЛ передається статевим шляхом - 63% та через вживання ін'єкційних наркотиків - 21,5%.
Станом на 1 листопада 2017 року під медичним наглядом знаходилось 139 394 ВІЛ-інфікованих громадян України, з них 42 666 хворих з діагнозом СНІД.
Як зазначила на брифінгу голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс, епідемія ВІЛ/СНІДу все ще залишається проблемою України, зокрема через пізнє встановлення діагнозу і непопулярність вчасного тестування.
"Кожного року в Україні реєструється 15 тисяч нових випадків інфікування на ВІЛ. Щоденно в Україні двоє молодих людей стикаються з ВІЛ-інфекцією. У 60% випадків люди дізнаються про свій діагноз надто пізно", - сказала Барберіс.
Як повідомлялося, 1 грудня у світі відзначається День боротьби зі СНІДОМ. В цьому році він присвячений темі “Право на здоров'я".
У світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей. Серед них 19,5 мільйонів отримують антиретровірусну терапію (за даними ВООЗ та ЮНЕЙДС). Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ. На початок 2017 року в Україні мешкало 238 тис. людей з ВІЛ усіх вікових категорій (оціночні дані). У віковій групі старше 15 років рівень поширеності ВІЛ становив 0,61%.
Під медичним наглядом з приводу ВІЛ-інфекції перебуває 0,31% населення країни.