З початку дії програми

З початку дії програми "Доступні ліки" вже видали 20 мільйонів рецептів

Укрінформ
Попри критичні зауваження щодо виконання урядової програми "Доступні ліки", за неповний рік ії роботи було виписано понад 20 млн рецептів. 

Програма розширилася до 239 препаратів, 47 з яких є повністю безкоштовними для пацієнтів. Про це на селекторній нараді щодо виконання урядової програми «Доступні ліки» сказав віце-прем'єр-міністр Павло Розенко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"З початку програми щомісячно біля 650 тисяч рецептів щомісячно у нас проходило. На сьогодні протягом останніх трьох місяців ми щомісячно приймаємо понад 2 млн рецептів. З початку програми понад 20 млн рецептів, понад 20 млн українських громадян отримали доступні і безкоштовні ліки. Це і є найкращою нашою відповіддю на будь-яку критику щодо неефективності цієї програми", - сказав Розенко.

Він нагадав, що в квітні минулого року, коли програма стартувала, в її перелік входило 157 торговельних назв лікарських засобів, з яких безкоштовними для пацієнтів були 23 препарати.

"З 22 січня вже працює новий перелік цих препаратів, і до складу цієї програми вже входять 239 препаратів, з яких 47 є повністю безкоштовними. Тобто фактично більше ніж на 80 препаратів розширилися програма протягом терміну її діяльності і вдвічі збільшився перелік безкоштовнх ліків, які надаються громадянам", - сказав урядовець.

Розенко додав, що з цього переліку лікарських засобів 18 українських виробників, а 30 - іноземні, таким чином, забезпечуються якісні ліки.

Читайте також: Розенко сказав, коли і наскільки може підвищитись мінімальна зарплата

Зараз, за його словами, участь в програмі беруть понад 7 тисяч аптек, що значно розширює географію дії програми "Доступні ліки" та доступ до лікарських засобів громадян не тільки в містах, але й в сільській місцевості.  

Віце-прем'єр-міністр наголосив, що попри технічні проблеми, зараз відшкодування йде в повному обсязі.

Він нагадав, що в 2018 році в державному бюджеті на реалізацію програми "Доступні ліки" передбачено понад 1 млрд грн. 

Розенко також зауважив, що громадяни, що мешкають на селі, повинні мати абсолютно рівний доступ до програми та ліків нарівні з міським населенням. Там,  де відсутні аптечні заклади, необхідно активно залучати до роботи  фельдшерів згідно з чинним законодавством.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-