Експерти з'ясували, чим приваблює українців вища освіта

Експерти з'ясували, чим приваблює українців вища освіта

Дослідження
Укрінформ
Здобуття освіти в України обумовлене не стільки економічними чинниками, як статусними.

Про це заявила директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України Елла Лібанова на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«84% учнівської молоді в школах орієнтовані на здобуття вищої освіти. І лише 17% на здобуття професійної освіти. Решта просто не хочуть вчитися далі. Але з цих 84% - 73% говорять про те, що вони не погодяться обмежитися професійною освітою, навіть якщо зарплата буде вища, ніж зарплата фахівця з вищою освітою. Тобто в нашій країні сьогодні, ми маємо це зрозуміти, питання набуття освіти не стільки економічними чинниками обмовлене, скільки статусними. І люди, які погоджуються мити посуд в Польщі, Чехії, не говорю вже про Німеччину, нізащо не погодяться на це в Україні», - зазначила Лібанова.

За її словами, для України найбільш страшною є учбова міграція.

«Питання навіть не в тому, що велика частка молоді орієнтована на виїзд із України. Питання в тому, що ті, хто виїздить навчатися, майже 100% не повертаються. Вони не для того їдуть отримувати «західний» диплом, щоб потім працювати в Україні», - наголосила науковець.

Читайте також: У Мінсоцполітики не виключають подальший “витік кадрів” з України

Окрім того, додала вона, 41% українських заробітчан менше 35 років і тільки 20% трудових мігрантів старші 60 років.

Лібанова наголошує на необхідності розуміння неминучих наслідків, які це буде створювати на ринку праці.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-