Україна входить у 5-ку країн, що найшвидше реагують на порушення прав журналістів
Про це він сказав під час круглого столу в Укрінформі до Всесвітнього дня свободи преси на тему "Свобода слова в Україні: поточний стан і виклики".
"На сьогодні по Україні є 34 повідомлення, 17 з них - з найвищим рівнем небезпеки. На 32 з них розмішено відповіді, п'ять - уже вирішено, ще два в роботі. Україна є однією з п'яти країн, яка найшвидше реагує на повідомлення платформи Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів. Ми входимо в п'ятірку, де найбільше повідомлень і в п'ятірку тих, хто найшвидше реагує", - сказав Біденко.
"Платформа Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів - корисний механізм, щоб держави Ради Європи дослухались до сигналів тривоги у сфері такого захисту... Цей механізм був створений у 2015 році. Серед 17 тривожних сигналів, які були подані щодо України, деякі були відповідно опрацьовані і було реагування", - сказав він.
Бір зауважив, що поки немає реагування на сигнали щодо вбивства Павла Шеремети, нападу на телестудію Інтера, вбивства Олеся Бузини.
"У більшості випадків все залежить від політичної волі держави. Платформа діє найбільш ефективно, коли такі тривожні повідомлення з'являються разом із тиском громадянського суспільства", - зауважив Бір.
Організаторами "круглого столу" є Міністерство інформаційної політики України; Департамент інформаційного суспільства Генерального директорату прав людини та верховенства права Ради Європи; ГО "Інститут масової інформації".