“Хрещатик-Ривер”, гламурні кози й підкорювачі Дніпра
У ніч з 15 на 16 серпня Київ знову "поплив", а головну вулицю міста можна було назвати “Хрещатик-Ривер” - вода бігла нею суцільною річкою. Столицю заскочила короткочасна, але доволі потужна злива з громовицями, а подекуди і з градом. Вода з неба стояла стіною. Але за 10-15 хвилин все вщухло. На ранок соцмережі "вибухнули" світлинами ранкового Києва з безліччю повалених дерев, зірваних дахів будинків, пошкоджених автівок, підтопленими вулицями та підземними переходами.
Найбільше не поталанило аварійній будівлі колишнього Центрального гастроному на Хрещатику, а також іншим магазинам на вулиці, не кажучи вже про ті, що під землею.
А напередодні, 14 серпня, українці відзначали Медовий Спас, або Маковія. У цей день віряни у храмах святили в церквах воду, мед, мак і маковійчики - спеціальні букети-обереги, які, як вважається, захищають сім'ю від біди впродовж усього року.
У Запоріжжі вперше відбувся "Яскравий заплив". Як професіонали, так й аматори мали змогу спробувати свої сили й переплисти Дніпро на дистанції близько 1000 метрів (від Центрального пляжу до острова Хортиця), а також випробувати удачу в водному спринті на дистанції 200 метрів.
Тим часом ще один запоріжанин – мандрівник Антон Бондаренко – вирішив переплисти Дніпро не впоперек, а вздовж. Він вирушив в одиночну експедицію з Києва до Одеси на SUP-борді (дошка для веслування стоячи). Довжина маршруту - понад 900 кілометрів.
Футболісти київського "Динамо" перемогли 14 серпня у повторному матч 3-го раунду відбору Ліги чемпіонів чеську "Славію" (2:0) і здобули право виступати в раунді плей-офф.
А вже 16 серпня інший український клуб - луганська "Зоря" - у повторному поєдинку 3-го кваліфікаційного раунду Ліги Європи в гостях зіграв у результативну нічию з португальською "Брагою" (2:2, перший матч – 1:1) і за правилом виїзного голу вийшов до раунду плей-офф. Луганчани на чолі з головним тренером Юрієм Вернидубом бурхливими емоціями відсвяткувала в роздягальні тріумф.
У Києві під офісом СДПУ(о) провели акцію "#МедведчукМиНеЗабули!". За словами активіста Назарія Кравченка, це вже друга "Благоустрій-паті" під штаб-квартирою політсили. Тоді активісти зробили написи на асфальті "Свободу Сенцову", але їх, як він стверджує, замалювали. "Ми зобов'язані були заявити про "Благоустрій-паті"-2 і відновити роботу, яка була замальована", - сказав Кравченко. Так, активісти зробили на асфальті написи "Свободу Сенцову", "Ваті - торба" та інші через заготовлені трафарети, щоб нагадати про заручників Кремля. Не забули активісти й про Василя Стуса, портрет якого повісили перед офісом.
Тим часом на підтримку Олега Сенцова стартувала мистецька акція "Свобода або смерть". Усі роботи, виставлені в київській галереї "Дукат", митці зробили за час голодування українського режисера.
Також пропонуємо переглянути ще кілька яскравих кадрів тижня, що минає.
Екскаватор працює на третьому поверсі будівлі на вулиці Великій Васильківській у столиці.
Будівельна техніка в Національному природному парку "Синевир" на Закарпатті під час робіт із відбудови Музею лісу і сплаву, який було майже весь зруйновано паводком 1998 року.
Виробничий цех підприємства "Запоріжкран" - найбільшого в Східній Європі заводу з виробництва промислових кранів.
Рятувальник проходить повз спецавтомобіль у гаражі 1-го державного пожежно-рятувального загону управління ДСНС України в Закарпатській області.
На території найбільшого бункера Лінії Арпада часів Другої світової війни, розташованого неподалік села Верхня Грабівниця на Закарпатті.
Юні учасниці встановлення рекорду України з найбільшої кількості двійнят та близнюків на одній локації з нагоди Міжнародного дня близнюків у столиці.
Песець стоїть на плечах учасниці акції з вимогами зупинити переміщення шкуродерень з Європи в Україну та заборонити виробництво хутра в країні біля Міністерства екології та природних ресурсів.
Бджоли заповнюють нектаром комірки стільників, Мукачево, Закарпатська область.
Селище Козова на Тернопільщині – чи не єдине в Україні, де ось уже третій рік поспіль відбувається оригінальний фольклорний аграрно-мистецький фестиваль "Коза-Фест". У межах заходу господарі чепурять своїх рогатих підопічних і проводять парадом під оплески присутніх.