МЗС радить українцям обмежити поїздки у Конго через спалах Еболи
Про це повідомляється на сайті Консульської служби МЗС України.
“У разі неможливості відкласти візит, наполегливо рекомендуємо уникати відвідання північно-східних регіонів країни, а саме – провінцій Північне Ківу та Ітурі, зокрема населених пунктів Мабалако, Бені, Мандіма (Mabalako, Beni, Mandima), на території яких зафіксована найбільша кількість випадків захворювання. Тим співвітчизникам, які вже перебувають у Демократичній Республіці Конго, рекомендуємо виявляти особливу обачність та дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади, медичних та інших компетентних служб, а також стежити за останніми новинами”, - зазначили у міністерстві.
У разі виникнення обставин, що вимагатимуть консульського реагування, у зовнішньополітичному відомстві рекомендують невідкладно звертатися до Посольства України в Королівстві Марокко за номером телефону: (00212) 661186390, на адресу електронної пошти: emb_ma@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.
Також у відомстві рекомендують подорожуючим для оперативної комунікації використовувати мобільний додаток «ДРУГ» – Добровільна реєстрація українських громадян при подорожах за кордон.
“ДРУГ” є ефективним інструментом попередження, а в разі кризової ситуації – розшуку та надання сприяння громадянам України у надзвичайній ситуації за кордоном. У разі виникнення надзвичайної ситуації в країні, до якої ви зареєструвалися, система надішле актуальну інформацію у формі текстового повідомлення на ваш номер телефону або повідомлення на електронну адресу. Крім того, посольство чи консульство України матимуть можливість встановити зв’язок з вами або з особою, яку ви зазначили в анкеті”, - зазначили у МЗС.
За даними ВОЗ, на початок серпня 2018 у Конго внаслідок спалаху вірусу Ебола загинули 33 особи. Спалах захворювання зафіксовано в провінції Північне Ківу, де знаходиться понад мільйон переміщених осіб, і боротьба між урядовими силами і озброєними групами бойовиків значно ускладнює обмеження поширення вірусу.
У травні повідомлялось, що зі спеціального Фонду ООН виділили 2 мільйони доларів на боротьбу з вірусом Ебола у Конго.