Майже 100 тисяч українців не знають про свій ВІЛ-статус - Супрун

Майже 100 тисяч українців не знають про свій ВІЛ-статус - Супрун

Укрінформ
Чимало українців не знають, що вони заражені ВІЛ-інфекцією.

Про це на прес-конференції, присвяченій презентації проекту HealthLink, повідомила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Багато ВІЛ-інфікованих людей в Україні не знають про свій статус. Щодня вони втрачають своє здоров’я і можуть розповсюджувати вірус. За даними Об'єднаної програми ООН із ВІЛ/СНІД - це близько 100 тисяч українців. Ця кількість не включає мешканців окупованих територій Криму, Донецької і Луганської областей. Через військову агресію Росії та окупацію, інфіковані люди взагалі залишились без лікування та захисту", - наголосила Супрун.

Вона також зазначила, що однією з проблем у виявленні ВІЛ-інфікованих людей є недостатні обсяги тестування. "Ми навчатимемо сімейних лікарів, щоб вони визначали групи ризику щодо зараження ВІЛ-інфекцією. Такі люди мають обов’язково проходити антиретровірусну (АРВ) терапію. Щоб сімейні лікарі змогли зробити тест і могли спілкуватися з людиною, яка дізналася про свій ВІЛ-статус. Як такого пацієнта вести, як йому допомагати жити далі з таким діагнозом", - додала Супрун.

Читайте також: В Україні змінилася тенденція щодо способу передачі ВІЛ-інфекції - експерт

В. о. міністра акцентувала, що у подоланні епідемії ВІЛ/СНІДу Україна майже 20 років залежала від міжнародних донорів. “Зараз ми переходимо, щоб це було на державному рівні та на рівні місцевої влади. Щоб ми брали на себе відповідальність. Цього року був зроблений важливий крок - на рівні держави ми оплачуватиме соціальні послуги, надані ВІЛ-інфікованим пацієнтам”, - наголосила Супрун.

Директор Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі Сюзан Фрітц додала, що раннє виявлення ВІЛ-інфекції та забезпечення лікування є першочерговим у боротьбі з епідемією.

Читайте також: Україна взяла участь у саміті eHealth

“Це є одним із основних завдань HealthLink – проекту вартістю $ 22 млн розрахованого на наступні 5 років, початок діяльності якого ми оголошуємо сьогодні. Цей проект стане доповненням та зробить свій внесок до ширшого спектру заходів уряду США з надання допомоги країнам світу, мета якої – підвищити частку людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом і своєчасно отримують лікування та турботу”, - сказала Фрітц.

Нагадаємо, HealthLink - це п’ятирічний проект USAID, який працюватиме впродовж 2017 - 2022 років у тих регіонах України, що мають найвищі показники розповсюдження ВІЛ-інфекції – це Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Херсонська, Черкаська, Чернігівська області та місто Київ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-