РЄ вкотре закликала Україну завершити розслідування справи Гонгадзе
Таке рішення ухвалив Комітет міністрів РЄ щодо моніторингу виконання рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
"Комітет міністрів вкотре звертається до української влади якнайскоріше надати інформацію про результати процедур касації щодо вироку, винесеному О.Пукачу – одного із убивць, та висловлює свої очікування, що ці процедури будуть швидко завершені", - заявили у Раді Європи.
Зокрема, йдеться про справу, порушену ЄСПЛ відносно вбивства журналіста та браку ефективності розслідування.
Загалом, за результатами засідання, Комітет міністрів ухвалив 26 рішень, які стосуються 17 країн-членів РЄ.
Як наголошується, країни-члени організації зобов’язані виконувати рішення ЄСПЛ.
Як повідомляв Укрінформ, Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. 2 листопада в Таращанському лісі, за 70 км від Києва, було знайдено обезголовлене тіло, в якому друзі і родичі впізнали тіло журналіста. Більшість проведених згодом експертиз підтвердила, що це тіло Гонгадзе.
У лютому 2001 року Генпрокуратура визнала факт смерті журналіста і порушила справу за статтею "Навмисне вбивство".
15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС - Валерія Костенка, Олександра Поповича і Миколу Протасова, та призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 13 років.
Колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача у січні 2013 року було засуджено до довічного позбавлення волі.
Проте у квітні 2014 року Генпрокуратура розпочала перегляд справи про вбивство Георгія Гонгадзе і перевірку причетності до нього тодішнього президента Леоніда Кучми.
У лютому 2015 року Генпрокуратура поновила досудове розслідування кримінального провадження за фактом організації умисного вбивства журналіста Георгія Гонгадзе за попередньою змовою групою осіб, а також за фактом перевищення влади і службових повноважень особами, які обіймали особливо відповідальне становище, що спричинило особливо тяжкі наслідки.