Посол прокоментував появу австрійського журналіста в списку

Посол прокоментував появу австрійського журналіста в списку "посіпак Кремля"

Укрінформ
Поява імені кореспондента австрійського телерадіомовника ORF Крістіана Вершютца у списку "Посіпака – агент Кремля" на одному із українських веб-сайтів не є загрозою для нього як журналіста, а українська влада не має впливу на цей сайт.

Про це заявив в ексклюзивному коментарі кореспонденту Укрінформу Посол України в Австрії Олександр Щерба, додавши, що продовжуватиме надавати сприяння професійній діяльності австрійського журналіста в Україні.

"Ситуація навколо Вершютца не викликає в мене нічого, крім суму. Хочу чітко наголосити: поява його імені на одному із незалежних українських веб-сайтів у рубриці "Агенти Кремля" не є загрозою для нього як журналіста. Українська влада не має впливу на цей сайт, куди вносяться росіяни, українці, громадяни інших держав, які діють або дають себе використати проти України, в інтересах Росії", - заявив він.

Читайте також: Австрія у питаннях санкцій проти РФ йде у мейнстрімі європолітики – посол Щерба

Водночас, посол України в Австрії вказав на те, що йому "сумно, що Вершютц опинився в такому списку в країні, де він очолює бюро австрійського телебачення". "Також сумно, що багато українців бачать його як упередженого, проросійського журналіста. Переконаний: це пов'язано не з критикою України (у світі нема більших критиків України, ніж самі українці), а з тим тоном та темами, які він обирає (або замовчує) у своїх репортажах", - заявив він.

За словами Щерби, як журналіст Крістіан Вершютц "має право сам обирати, в якому тоні висвітлювати Україну". "А Україна має право на власну думку щодо того, наскільки ці репортажі виважені. І так, посеред війни ця думка часто може бути емоційною – прошу і до цього поставитися із розумінням", - наголосив він.

Поруч з цим, дипломат вказав на те, що він три роки чесно намагався допомагати австрійського журналісту в його професійній діяльності в Україні.

"Попри все, я і далі це буду робити, зокрема в питанні його акредитації в ООС. Ці та інші питання я детально обговорив сьогодні із генеральним директором австрійського телебачення та радіо Александром Врабітцом, який активно вступився за свого кореспондента і якому я вдячний за його прихід у посольство", - додав він.

Напередодні на сайті МЗС Австрії було опубліковано коментар міністра Карін Кнассйль, яка заявила про те, що "зростаюче обмеження свободи преси в Україні є неприйнятним" і що вона спостерігає "з великою стурбованністю за умовами, в яких опиняються українські та міжнародні ЗМІ в країні". Міністр закордонних справ Австрії наголосила на важливості забезпечення вільного доступу журналістів, особливого в ситуації конфліктів, а "необґрунтоване відхилення акредитації є причиною для занепокоєння та унеможливлює репортажі з району конфлікту на сході України". За її словами, МЗС та посольство Австрії в Україні працюють над тим, що необхідні акредитації видавалися українськими органами влади. Згідно з сайтом, з цією метою для розмови до зовнішньополітичного відомства Австрії 6 січня 2019 року запрошений посол України Олександр Щерба.

Як повідомляв Укрінформ, журналіст австрійського суспільного телерадіомовника ORF Крістіан Вершютц, який через проросійське висвітлення подій в Україні потрапив в список "посіпак Кремля" в Інтернеті, написав листу своєму керівництву та уряду Австрії із скаргою на переслідування журналістів в Україні.

Кореспондент ORF на Балканах і в Україні написав в листі, що в Україні нібито "діють воєнізовані, ультранаціоналістичні групи, які погрожують журналістам, які висвітлюють з критичної точки зору політику керівництва України і які намагаються бути об’єктивним". Він заявив, що після потрапляння в список "посіпак Кремля" боїться за своє життя, закликав до видалення цього запису та в цілому до припинення "чіплянь" до нього з боку України.

За даними російських ЗМІ, Вершютцу нібито також відмовляють в отриманні журналістської акредитації Україні.

Крістіан Вершютц (Christian Wehrschütz) знайшов себе у списку "Посіпака – агент Кремля" - OSINT проекту українського аналітичного центру "Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння".

Як йдеться у записі щодо Вершютца, в кінці липня 2018 року він оприлюднив свій репортаж про відвідування анексованого Криму, в якому стверджував про "успіхи РФ в будівництві аеропорту в Сімферополі і будівництві Кримського моста". У публікації також наводяться фрагменти інтерв'ю з т.зв. "міністром туризму" Криму, а також місцевими підприємцями, в яких стверджується про "значний прогрес у розвитку півострова з моменту його добровільного приєднання до РФ, а також поступове подолання міжнародної ізоляції Криму".

Інший репортаж Вершютца стосувався "поліпшення життя кримськотатарського народу на території півострова", де автор, зокрема, намагався зобразити проукраїнських кримськотатарських активістів розрізненими маргіналізованими особами та наводив висловлювання одного з колаборантів про те, що "тільки Володимир Путін повністю реабілітував татар і саме при Росії стало можливим будівництво головної мечеті".

“Віртуальна ідентичність дещо відрізняється від його телевізійного образу і характеризується тенденційністю у висвітленні подій в Україні. Наприклад, дуже забавляє, коли він без коментарів розміщує на своїй сторінці фейк від "Росія сьогодні". Його віртуальні коментатори радісно розносять це по всьому німецькомовному інтернету і проклинають "нелюдську хунту", - йдеться у записі про "посіпаку" Вершютца.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-