Президент у Борисполі вшанував пам'ять жертв тоталітарного режиму
Про це повідомляє прес-служба Президента.
"Глава держави встановив лампадку до місця перепоховання загиблих", - ідеться в повідомленні.
Як зазначається, Книшовий меморіальний парковий комплекс створений на місці закритого для поховань історичного Книшового кладовища, що з 1988 року визнане пам’яткою місцевого значення. На кладовищі поховані видатні особистості краю, зокрема декабрист Василь Лукашевич, автор слів Державного Гімну України, етнограф-фольклорист Павло Чубинський. Тут також поховані учасники антибільшовицького повстання 1920 року та загиблі у роки Голодомору.
Радянський режим завдав значної шкоди історичній спадщині міста. Було знищено православну церкву на території кладовища, землю з кладовища використовували для будівництва фортифікаційних споруд у воєнні роки, внаслідок чого, зокрема, було знищено могилу Павла Чубинського. Лише у 1990 році з ініціативи Народного Руху України було приблизно визначено розташування та відновлено його могилу. Також було встановлено дубові хрести у пам’ять про жертви Голодомору 1932-1933 років та розстріляних бориспільців - учасників антибільшовицького повстання 1920 року.
У 2008 році останки всіх похованих на Книшовому кладовищі було перенесено до двох братських могил, територію впорядкували.
На території Меморіалу також розташовані військові поховання: могили членів екіпажу літака ТУ-16 під командуванням Героя Радянського Союзу майора Миколи Бабкіна, могили членів екіпажу літака ТУ-16 під командуванням майора Івана Хижняка, що загинули під час випробувальних польотів, могили членів екіпажу літака АН-30Б під командуванням підполковника Костянтина Могилка, що загинули під час виконання бойового завдання у ході війни на сході України, а також учасника цієї ж війни Миколи Березового.
Планується також відновлення православного храму, що існував на території Книшового кладовища до 1930-х років. Нині тут уже діє церква Миколи Чудотворця, завершується будівництво недільної школи.