МОЗ хоче знищити монополію держави на навчання лікарів
Про це заявив речник МОЗ Олександр Ябчанка, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Зараз держава має ліцензію на навчання лікаря: НМАПО, передатестаційні цикли тощо. Лікар має кожні 5 років десь “чекинитись”, що десь був, десь вчився. Зараз 21 століття — можна вчитися дистанційно. Які ПАЦи (передатестаційні цикли для лікарів — Укрінформ) тощо?.. Це усе лишилося у минулому. Ми цю монополію забираємо, знищуємо, але поступово. Буде перехідний період. Думаємо, як провести цей цикл політики, проговорити з медиками, яким чином вони мають отримувати право працювати, підтримувати ліцензію”, - зазначив Ябчанка.
За його словами, від українських лікарів вимагатиметься якість у наданні медичних послуг.
“У законі про державні фінансові гарантії записано, що мінімум 250% від середньої зарплати по країні — це оплата роботи медика. Тобто суспільство дає таку обіцянку медикам, що їхню роботу рахуватимуть за таким принципом — мінімум у два з половиною рази більше, ніж середня зарплата по країні. Натомість суспільство хоче якість, тому ми зараз будемо рухатися у напрямку, щоб цю якість забезпечити”, - наголосив Ябчанка.
Як повідомляв Укрінформ, очільники МОЗ заявили, що зміни в медичній освіті будуть довготривалими - впровадження стратегії розраховано на 10 років.