Майданівці просять РНБО відновити газові лабораторії
«Ми всі потерпіли від ураження газовими гранатами на Майдані. Ми звернулися до РНБО і просимо, щоб влада вжила необхідних заходів та закупила обладнання для дослідження наших захворювань. Просимо, аби відновили роботу цивільного захисту і знайшли установи, які візьмуться за питання хімічних отруєнь і підготують хімічних токсикологів з отруєння газом. Бо ті медзаклади, куди нас відправляли, до прикладу, Київська перша лікарня, спеціалізуються на алкогольному отруєнні, наркотичному, харчовому, але до газів це відношення не має. Інститут токсикології і гігієни праці не може цього робити через відсутність обладнання», - повідомив учасник ГО «Хімічні та токсикологічні отруєння в Україні», майданівець із Кривого Рогу Микола Павлюченко.
Він розповів, що його недуги почалися у лютому 2014 році з хронічного бронхіту - через отруєння невідомим газом. Нині, за його словами, він має бронхіальну астму і живе з інгалятором. Павлюченко стверджує, що за підрахунками Генпрокуратури таких постраждалих від отруєння газом на Майдані загалом 126 осіб.
«У нас хлопці фактично не виходять з лікарні. Сьогодні серед нас є постраждалі, які за 5 років навіть не отримали статусу учасника Революції Гідності. Втім, їх оперують, на місці однієї пухлини виникає інша. Лікарі борються з наслідками, а щоб установити першопричину цього, нам треба пройти обстеження - клінічне і лабораторне. На жаль, в Україні відсутні такі державні лабораторії та фахівці з токсикологічних отруєнь. Усе зруйновано, і ми просимо це відновити», - зазначив голова ГО «Хімічні та токсикологічні отруєння в Україні», майданівець з Калуша Ігор Демчишин.
За його словами, громадське об’єднання, яке він очолює, не лише надає правову допомогу постраждалим від токсикологічного отруєння на Майдані, а й веде активне спілкування з Генпрокуратурою та Міністерством охорони здоров'я, аби постраждалих лікували за кордоном. Демчишин зазначив: якщо їх не почують, вони будуть звертатись до міжнародних організацій. Необхідні клініки працюють у США, Німеччині, Ізраїлі.
«Ми не нарікаємо на свою лиху долю, бо ніскільки не шкодуємо за тим, що робили у 2014-2015 роках. Я хочу лише сказати, що є проблема – відсутність клінічних токсикологів з ураження газом і потрібних лабораторій. І якщо в країні буде застосована масова хімічна зброя, нас немає кому лікувати», - зауважив Павлюченко. Додавши, що активісти вдячні тим медикам, які допомагали і зберегли їм життя, він констатував, що їхнє здоров’я тане.