В Україні декомунізували 52 тисячі об’єктів
Про це сказав голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович на прес-брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“В результаті декомунізації зроблено багато: 52 тисячі топонімів (змінено - ред.), переіменовано 987 населених пунктів. Понад 2,5 тисячі пам’ятників вождям комуністичного тоталітарного режиму демонтовано, з них більшість - пам’ятники Леніну”, - зазначив В’ятрович.
За його словами, декомунізація не обмежилася 4 законами, ухваленими 4 роки тому. Були також прийняті закони щодо реабілітації жертв політичних репресій та закон про ветеранів війни, завдяки чому бійці Повстанської армії отримали статус учасників бойових дій.
“Логічним продовженням декомунізації має бути деколонізація”, - вважає В’ятрович.
У цьому контексті, зауважив він, ми "чітко говоримо про країну-агресора - Росію, яка використовує своє імперське минуле для того, аби відновити свій вплив на Україну”.
Як повідомлялося, Верховна Рада України 9 квітня 2015 року ухвалила закони “Про доступ до архівів респресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років”, “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті” та “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939- 1945 років”.
21 травня вони набули чинності, в результаті чого розпочалася масштабна декомунізація.