У Зеленського розповіли, як реформуватимуть освіту
Про це він сказав в ефірі програми "Право на владу", повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ми творимо освітню та наукову інфраструктуру. буде інвестувати в освітній простір, наукові лабораторії, цифровізацію освіти. Ми піднімемо повагу і престиж професії педагога та науковця. Ми створимо перспективи, можливості, забезпечимо гідну матеріальну винагороду, академічну свободу і позбавимо їх бюрократії та звітності",- сказав Бабак.
Він деталізував, що основним в програмі є зміна змісту освіти "відповідно до вимог сучасного світу та майбутнього". Також пообіцяв відкритим ринок освітніх послуг для приватних ініціатив, для іноземних закладів освіти, а закладам освіти надати максимальну реальну академічну і фінансову автономію.
Окрім цього серед тез прозвучало теза про трансформацію державного замовлення за принципом "гроші ходять за студентом".
Як повідомляв Укрінформ, в грудні 2016 року уряд затвердив концепцію Нової української школи на період до 2029 року. Зокрема концепцією не передбачається створення умов для реформування загальної середньої освіти з урахуванням досвіду провідних країн світу, розроблення нових стандартів змісту загальної середньої освіти, які ґрунтуватимуться на компетентнісному та особистісно-орієнтованому підході до навчання.
Передбачено перехід до 12-річної середньої школи із трирічною профільною школою, що матиме академічне або професійне спрямування.
Реформується система управління загальною середньою освітою, зокрема, школа отримає право розробляти та впроваджувати власні освітні програми. Також Концепція передбачає стимулювання особистого і професійного зростання педагога, надання йому академічної свободи, матеріального стимулювання, тощо.
Реформа Нової української школи стартувала у 2018\2019 навчальному році з перших класів, на що уряд виділив понад 1 млрд грн. У 2019 році на перші класи уряд виділив 1,2 млрд грн.