З початку року суди розглянули 121 справу про булінг
Про це повідомляє у Facebook проект Міністерства юстиції "Я маю право!".
"Судами розглянуто вже 121 справу про булінг", - зазначається у повідомленні з поміткою, що відповідна цифра зафіксована з 19 січня (відколи набув чинності закон про протидію цькуванню) до 22 травня.
Із цієї кількості в 65 випадках було ухвалено рішення про накладення стягнення: найчастіше у вигляді штрафу - у 50 справах, попередження - 6, громадських робіт - 8, а також в одному випадку зобов'язання публічно вибачитися.
31 справа відправлена на доопрацювання до органів поліції. У 16 справах було встановлено відсутність складу правопорушення, у дев'яти випадках суд обмежився усним зауваженням.
Також повідомляється, що у дев'яти справах матеріали були складені за ст. 184 КУпАП (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей), однак суд установив, що це ст. 173-4 КУпАП (Булінг (цькування) учасника освітнього процесу).
"У зв'язку з тим, що суд не може змінювати кваліфікацію, справи були закриті", - йдеться у повідомленні.
Також повідомляється, що одне рішення апеляції скасувало ухвалу суду першої інстанції, а в шести справах однією зі сторін були вчителі. Зокрема, тричі вони виступали кривдниками, проте одна справа була закрита (суд установив відсутність складу правопорушення в діях вчителів), а дві справи відправлено на доопрацювання до органів поліції.
У трьох справах учителів було визнано потерпілими, їх кривдники оштрафовані.
Також зазначається, що судами винесено дев'ять рішень щодо кібербулінгу (тобто цькування із застосуванням засобів електронних комунікацій). Найчастіше це мало місце у соціальній мережі Instagram та месенджерах Viber і Telegram.