Президент нагадав, що у Другій світовій загинули понад вісім мільйонів українців
Про це Президент Володимир Зеленський сказав у відеозверненні, оприлюдненому у Телеграмі.
"Сьогодні наші мужні хлопці та дівчата боронять Українську державу, наш суверенітет і територіальну цілісність. Заради миру й процвітання незалежної України. Заради наступних поколінь. Заради того ж самого, за що 76 років тому наші дідусі та бабусі з кожного куточка України захищали рідну землю, боролися з нацизмом та перемогли", - сказав Зеленський.
Він також наголосив, що за квиток у цей світ наші предки заплатили понад вісім мільйонів людських життів.
"Понад вісім мільйонів загиблих українців. Більше, ніж населення Києва, Одеси, Харкова, Львова та Дніпра разом узятих", - сказав Президент.
Зеленський звернув увагу, що у світі, де існує понад сім тисяч різних мов, є одна, особлива, яка щороку 8 травня, у День пам’яті та примирення, об’єднує багато народів світу: "Коли ми плачемо однією мовою. Коли ми мовчимо однією мовою. Це мова безмежної шани й поваги до пам’яті про мільйони людей, які загинули у Другій світовій війні».
Він додав, що як і торік, перебуває на Луганщині, в Міловському районі, неподалік села Півнівка, де в грудні 1942-го року почалося вигнання гітлерівських окупантів з української землі.
"Сьогодні в цьому місці з’явився Дзвін пам’яті. Кожен його удар означає, що ми ніколи не забудемо, що зробили наші предки, щоб наступні покоління українців могли вільно жити на своїй землі, у своїй державі в мирі та злагоді. Вічна пам'ять усім, хто загинув під час Другої і, вірю, останньої світової війни", - сказав Президент.
Як повідомлялося, торік 9 травня Президент Володимир Зеленський анонсував проєкт меморіальних символів та встановлення на Луганщині, Закарпатті, Донецьку та Сімферополі чотирьох дзвонив - пам'яті, перемоги, миру та єдності.
Через рік у Міловому на Луганщині та в Ужгороді на Закарпатті встановили Дзвін пам’яті і Дзвін примирення.
Фото: ОП