Гривня-ювілярка, блискавки над Києвом і руда Одеса
Українці 29 серпня взяли участь у заходах до Дня пам'яті захисників України. У столиці цілий день до Стіни пам’яті на Михайлівській площі йшли люди, щоб покласти квіти та помолитися за тих, хто віддав життя у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
Упродовж майже 40 хвилин у Міністерстві оборони України зачитували імена полеглих Героїв. Лунав військовий салют їхньої пам’яті. 228 разів вдарив скорботний Дзвін.
Також на знак вшанування пам’яті захисників відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання.
Крім того, у столиці цього дня на розі вулиці Грушевського та Петрівської алеї відкрили Меморіал загиблим киянам-учасникам АТО/ООС.
Загалом, за інформацією столичної влади, майже 32 тисячі жителів Києва пройшли через бойові дії на Сході, 400 захисників загинули.
Напередодні ж в українських містах відбулися патріотичні забіги у пам’ять про загиблих захисників «Шаную воїнів, біжу за героїв України». За інформацією організаторів, мета забігу – вшанування пам’яті загиблих воїнів АТО/ООС, висловлення подяки військовослужбовцям та їхнім сім’ям за внесок у збереження територіальної цілісності та національної гідності країни. Усі охочі мали змогу приєднатися і пробігти 2, 5 або 10 км за будь-кого з українських воїнів, які загинули, захищаючи незалежність держави.
Тим часом війна триває і забирає все нові життя українських захисників. 27 серпня під час виконання бойового завдання в районі селища Славне на Донеччині загинув військовослужбовець військової частини А1035, старший солдат Андрій Вискребець. Він отримав смертельне поранення від ворожого снайпера. Попрощалися із бійцем 74-го окремого розвідувального батальйону на площі Героїв у Запоріжжі.
Під Офісом Президента у суботу, 28 серпня, активісти під час акції-перформансу «Життя заручників Кремля – не іграшки» закликали Президента України Володимира Зеленського і Президента США Джозефа Байдена, зустріч яких відбулася цього тижня у Вашингтоні, знайти шляхи тиску на РФ для звільнення незаконно затриманих і засуджених осіб внаслідок російської агресії проти України на тимчасово окупованих територіях Криму та ОРДЛО, а також у РФ.
У вівторок, 31 серпня, у Києві на площі Конституції відбулася церемонія вшануванням пам’яті чотирьох військовослужбовців Національної гвардії України, які шість років тому загинули під час несення служби біля будівлі Верховної Ради внаслідок вибуху бойової гранати.
Представники почесної варти Нацгвардії упродовж церемонії тримали в руках портрети загиблих Богдана Дацюка, Дмитра Сластнікова, Ігоря Дебріна та Олександра Костини.
Поминальну панахиду провели військові капелани військових частин київського гарнізону.
1 вересня в Україні розпочався новий навчальний рік. Попри пандемію, що триває, нині всі регіони країни віднесені до «зеленого» рівня епідемічної небезпеки. Тож діти почали вчитися у звичайному режимі, далі все залежатиме від епідеміологічної ситуації. А навчальний процес, за словами представників влади, має відбуватися з дотриманням усіх протиепідемічних заходів.
Цьогоріч Міністерство освіти рекомендувало школам не відмовлятися від лінійки, але радило проводити її в скороченому вигляді та з урахуванням соціальної дистанції. Водночас адміністрація навчальних закладів могла сама ухвалювати рішення щодо доцільності проведення цього заходу.
Рівно 25 років тому, 2 вересня 1996 року, народилася сучасна національна валюта – гривня. З цієї нагоди Національний банк відкрив у столиці виставку «Музей гривні просто неба». Фахівці НБУ та партнери виставки проводитимуть екскурсії та квести, розповідатимуть про дизайн банкнот і монет, про захист гривні, про готівкову й безготівкову гривню, показуватимуть, який вигляд зсередини мають банкомат та інкасаторська машина.
Також пропонуємо переглянути ще кілька яскравих кадрів тижня, що минає.
Меморіал захисникам України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, у Сєвєродонецьку на Луганщині.
Учасники урочистостей з нагоди Дня знань та початку нового навчального року у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна.
Цуценя бельгійської вівчарки малінуа на території кінологічної служби Національної гвардії України у Харкові.
Учасники урочистостей з нагоди Дня міста на Думській площі Одеси.
Учасниця фестивалю "Руде місто" в Одесі.
Учасники карнавальної ходи клоунів та мімів, організованої у межах міжнародного фестивалю "Комедіада-2021", в Одесі.
Учасники параду-карнавалу "Місто знань", організованого з нагоди Дня знань та початку нового навчального року, на майдані Свободи у Харкові.
Група невідомих молодиків, які намагалися знести огорожу довкола будівельного майданчика за адресою вул. Табірна, 28 у Києві.
Учасник Всеукраїнського забігу "Шаную воїнів, біжу за героїв України" вітається з перехожим в Ужгороді.
Учасники забігу в межах 35-го Міжнародного легкоатлетичного марафону "Визволення" у Харкові.
Ігровий момент першого матчу 1/4 SEHА-ліги з гандболу між запорізьким ГК "Мотор" та словацьким ГК "Татран" (біла форма), що завершився перемогою господарів з рахунком 27:22, у Запоріжжі.
Ігровий момент фінального матчу чемпіонату України з американського футболу ULAF League 7 між ужгородськими "Лісорубами" (біло-чорна форма) та київськими "Кепіталс", що завершився з рахунком 34:8 на користь господарів поля, на стадіоні "Автомобіліст" в Ужгороді.
Гравці ФК "Зоря" (Луганськ) розминаються на полі стадіону "Славутич-Арена" перед початком матчу 6-го туру чемпіонату України з футболу серед команд Прем'єр-ліги проти ФК "Ворскла" (Полтава) у Запоріжжі.
Реактивні літаки Л-29 пролітають у небі над аеродромом "Коротич" під час фестивалю KharkivAviaFest 2021 у Харкові.
Рятувальник під час ліквідації загоряння хвойної підстилки у лісі поблизу Сєвєродонецька на Луганщині.
Блискавка під час грози у Києві.