Квасневський назвав найбільший здобуток України за останні сім років
Таку думку висловив експрезидент Польщі Александр Квасневський в інтерв'ю журналу НВ, передає Укрінформ.
«Гадаю, найголовніше, чого ви досягли і що впливатиме позитивно на майбутнє України, — ви створили потужне громадянське суспільство», — відзначив політик.
На думку Квасневського, воно сильніше, ніж в інших пострадянських країнах, а його силу «можна навіть порівняти з польським громадянським суспільством».
«А наше — сильніше, наприклад, ніж у Чехії чи Угорщині, й це дуже важливо. Я бачу багатьох людей, які дуже активні, енергійні й думають правильно, прогресивно про все, що треба зробити в країні. Це одна з найголовніших ваших переваг», — підсумував колишній польський президент.
Другою перевагою він назвав великий потенціал України. «Не тільки стратегічний, як географічне положення, але також є багато можливостей, щоб розвивати економіку, виробляти різну продукцію. Ви вже зробили багато потрібних реформ, і це також важливо відзначити», — додав Квасневський.
Що ж до проблем України, то найголовнішим викликом для стратегічних цілей країни він назвав відсутність політичного консенсусу. Він провів аналогію з 1990-ми роками в Польщі, коли «ліві, праві — всі змінювалися, президенти також змінювалися».
«Але НАТО, Європейський Союз, демократія, розвиток країни — це було загальним пріоритетом усіх, і ніхто з цим не сперечався. […]. І я думаю, що без такої політичної тяглості дуже складно досягти таких цілей… Гадаю, було б дуже добре, щоб сьогоднішній президент організував на підтримку цих завдань більшість політичних груп, і не тільки в парламенті, а й поза ним, щоб люди були включені в цю справу і зберегли тяглість», — вважає Квасневський.
Ще однією проблемою він назвав питання професіоналізму урядів в Україні, а третьою і головною — загрозу з боку Росії. «Тому що, на жаль, я не думаю, що можна швидко знайти вихід із цього конфлікту. Такий конфлікт, гарячий чи заморожений, для Путіна не проблема, він буде використовувати його, щоб гальмувати ваш розвиток. Але Україна дуже змінилася. І я абсолютно впевнений, що прийде той день, коли питання її членства в Європейському Союзі постане дуже серйозно», — переконаний колишній польський президент.
Як відомо, Александр Квасневський обіймав посаду президента Польщі у 1995–2005 роках (переобраний у 2000 році).
9−11 вересня 2021 року він візьме участь в інтерактивних дискусіях YES Brainstorming «Після COVID = Перед катастрофою? Кроки до виживання». Гібридний формат передбачає, що головні доповідачі та обрана аудиторія будуть, як присутні на заході в Києві, так і підключатись онлайн. Для широкої аудиторії буде доступна пряма трансляція події. У дискусії візьмуть участь інтелектуали та лідери думок зі сфер політики й бізнесу, експерти та представники засобів масової інформації, громадського сектору.
10 вересня YES Brainstorming відкриється спеціальною панеллю за участі Президента України Володимира Зеленського.