В Україні з'являться 28 нових шелтерів для жертв домашнього насильства - Зеленська
Про це розповіла дружина Президента Олена Зеленська в інтерв'ю виданню "Кореспондент", повідомляє Укрінформ.
За її словами, в Європі на кожні 10 тис. населення країни має бути одне місце в шелтері, а в Україні до 2021 року було 16 притулків, тобто навіть не в кожній області.
"В 2021 року ми робимо справжній ривок - згідно з планом дій, який був затверджений Кабінетом Міністрів, тільки до грудня має бути створено 28 нових шелтерів. Окрім них створюватимуться ще й денні центри допомоги: щоб, якщо немає рішення піти з дому, можна було прийти і проконсультуватися так, щоб ніхто з сусідів і близьких не знав про це. Створюється служба швидкого реагування: 40 мобільних бригад, які мають займатися лише питаннями насильства в сім'ї. Для них буде придбано 40 автівок", - зазначила перша леді.
Зеленська нагадала, що в середині літа уряд виділив субвенцію в розмірі близько 275 млн грн для фінансування запуску притулків, денних центрів і спеціальних служб у поліції.
Крім того, дружина очільника держави наголосила, що з жертвами домашнього насильства має проводитися також психологічна робота.
"Жертва домашнього насильства може зателефонувати на гарячу лінію 15-47. Вона може зателефонувати в службу соціальної допомоги. І її перенаправляють у шелтер. Або соціальна служба викличе поліцію, і вони її відвезуть до шелтеру. Там надається первинна юридична допомога, зокрема якщо у людини просто немає документів. Там вона може перебувати від трьох до шести місяців. Там і для дітей є все необхідне", - пояснила Зеленська.
Перша леді розповіла, що тенденція масштабів домашнього насильства "лякає", особливо помітне його зростання під час локдауну.
"У домашньому насильстві теж є гендерний перекіс - серед жертв більше жінок. Хоча останнім часом ми починаємо виявляти, що і багато чоловіків теж наражаються на фізичне насильство з боку жінок у родині. Психологічне насильство, перш за все", - акцентувала вона.
Зеленська наголосила на тому, що завдання держави в цій сфері - захистити жертв і покарати кривдника, а ще - змінити ставлення до цього, дати зрозуміти, що говорити про насильство не соромно і що насильство - це не норма.
Як повідомляв Укрінформ, 14 квітня уряд схвалив Національну стратегію безбар'єрного простору і створив Раду для контролю і моніторингу виконання цієї стратегії.
Україна отримала офіційний статус учасниці Міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей «Партнерство Біарріц» у вересні 2020 року. Приєднання нашої країни до Партнерства заради миру ініціювала перша леді України в грудні 2019 року.
Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору, ініційована Оленою Зеленською, спрямована на створення умов для рівного доступу до публічного простору для громадян з тимчасовою або постійною обмеженою мобільністю, людей з інвалідністю, батьків з візками, людей на візках і т. ін.
Фото: Олена Зеленська, Фейсбук