У МОЗ розповіли, за яких умов нещеплених працівників відсторонять від роботи
Як передає Укрінформ, про це на зустрічі з журналістами сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
"Якщо вакцинація обов'язкова, то роботодавець зобов'язаний відсторонити від робочого процесу людину, яка не вакцинована", - зазначив міністр, пояснивши, що слід розрізняти примусову й обов'язкову вакцинацію. За його словами, МОЗ може визначити перелік професій, посад і виробництв, для яких є обов'язковим проведення певних щеплень проти інфекційних хвороб.
"В даному випадку ми говоримо про вакцинацію проти COVID, і визначаємо перелік професій. За результатами дискусій і рішення ми говоримо про те що ми зупинилися на освітянах всіх рівнів, на працівниках міністерств та інших органів виконавчої влади і місцевих адміністрацій",- уточнив Ляшко.
За його словами, наказ МОЗ про перелік професій, які підлягають обов'язковій вакцинації, проходить погодження в усіх органах влади та реєстрацію в Мін'юсті.
"Ми визначаємо дату, з якої він набирає чинності, щоб можна було підготуватися. Після цього роботодавець повинен відсторонити людей, які не вакциновані і не відповідають вимогам. Якщо вакцинація обов'язкова, то роботодавець зобов'язаний відсторонити людину, яка не вакцинована", - наголосив Ляшко.
Як додав на зустрічі міністр освіти та науки Сергій Шкарлет, після реєстрації наказу МОЗ буде розроблено порядок його застосування.
"Усі заклади освіти, заклади вищої освіти, наукові установи - в цьому переліку", - сказав Шкарлет.
Як повідомляв Укрінформ, за словами заступника міністра охорони здоров'я, головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, станом на 23 вересня перше щеплення проти COVID-19 зробили 80% медпрацівників та 62% освітян, повністю вакциновані - відповідно 63% та 42%.