Уряд схвалив Морську природоохоронну стратегію – що вона передбачає
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Урядовий портал.
Документ є важливим для впровадження підходів законодавства Європейського Союзу у сферу охорони та використання морського середовища України. Він імплементує положення Рамкової Директиви ЄС про морську стратегію в українське законодавство.
Морська природоохоронна стратегія визначає:
- головні засади державної морської природоохоронної політики на період до 2034 року;
- механізми досягнення та підтримки «доброго» екологічного стану Азовського та Чорного морів.
«Через забруднення Азово-Чорноморського басейну, незбалансованість господарської діяльності та негативний вплив кліматичних змін погіршується стан морських екосистем. Це потребує системних рішень та нових підходів до управління морями. Країни ЄС створили чіткий механізм зі сталого управління морським середовищем – Рамкову директиву про морську стратегію. Відтепер цим шляхом рухається і Україна. Адже затвердження Морської природоохоронної стратегії впроваджує сталі підходи законодавства ЄС у сферу охорони та використання морського середовища України», - повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.
Серед основних завдань стратегії:
- написання та впровадження морських національних планів дій для досягнення та підтримки «доброго» екологічного стану Азовського і Чорного морів на шестирічний період;
- реалізація програми державного екологічного моніторингу морів України;
- розроблення та впровадження планів інтегрованого управління прибережними територіями Азовського і Чорного морів.
Як повідомляв Укрінформ, у Мінекології заявили, що головними винуватцями забруднення українських річок є водоканали, а не промислові підприємства.
Фото: Vlad Chernolyasov on Unsplash