СБУ викрила ділків, які «заробляли» мільйони на фейкових COVID-сертифікатах

СБУ викрила ділків, які «заробляли» мільйони на фейкових COVID-сертифікатах

Фото
Укрінформ
Служба безпеки України заблокувала протиправну діяльність міжрегіонального угрупування, яке займалося підробками ПЛР-тестів та свідоцтв про вакцинацію від коронавірусу.

Про це йдеться у повідомленні пресцентру СБУ, передає Укрінформ.

За попередньою інформацією, ділки «заробляли» понад 3 млн грн щомісяця, а більшість їхніх клієнтів – заробітчани, які хотіли виїхати за кордон.

Як встановило слідство, група зловмисників складалася із 4 осіб: мешканців Запоріжжя та Львівщини.

Організатор оборудки шукав «клієнтів» серед охочих працевлаштуватися за кордоном. Його спільник, який здійснював рейсові міжнародні перевезення людей, також поповнював клієнтську базу. Інші – виготовляли підробки та виконували роль кур’єрів.

Міжнародний сертифікат про вакцинацію «коштував» 40 євро, а негативний ПЛР-тест ‒ 500 гривень. Для «оптових» замовників діяла гнучка система знижок.

Щомісяця зловмисники виготовляли майже 1000 сертифікатів про вакцинацію та 2000 негативних ПЛР- тестів.

Читайте також: Як отримати COVID-сертифікат, коли вакцинувався за кордоном – роз’яснення МОЗ

Готові «замовлення» ділки відправляли через популярні поштові сервіси та кур’єрів. «Оплату» отримували на банківські картки або готівкою.

У ході обшуків, проведених за місцем фактичного мешкання зловмисників, виявлено та вилучено: підроблені міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19; бланки з негативними результатами ПЛР тестів; чорнову бухгалтерію; підроблені документи, необхідні для працевлаштування за кордоном (запрошення на роботу за кордоном від реальних установ та підприємств та довідки для державних органів влади європейських держав); поліграфічне обладнання, комп’ютерну техніку, які використовувалися для виготовлення підробок; мобільні телефони з доказами протиправної діяльності.

Наразі вирішується питання щодо оголошення зловмисникам про підозру.

Як повідомляв Укрінформ, працівники поліції Закарпатської області відкрили 17 кримінальних проваджень щодо використання підроблених документів, які стосуються сертифікатів про вакцинацію та результатів ПЛР-тестування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-