У поліції розповіли, на яких підставах перевіряють COVID-сертифікати
Про це голова Національної поліції Ігор Клименко сказав у бліцінтерв'ю виданню Цензор.НЕТ, текст якого розміщений на Фейсбук-сторінці Нацполіції, передає Укрінформ.
За словами Клименка, наразі тривають активні дискусії щодо легітимності дій поліцейських під час перевірки COVID-документації і щодо проведення карантинних рейдів загалом.
«Насправді ще від початку запровадження карантину ми чуємо закиди про нібито брак легітимності повноважень поліції перевіряти й контролювати дотримання карантинних обмежень. Нагадаю, що наразі їх встановлено постановою Кабінету Міністрів №1236. А в статті 117 Конституції України визначено, що постанови й розпорядження Кабінету Міністрів є обов’язковими для виконання», - наголосив він.
Клименко зазначив, що урядовою постановою №1236 поліцейських було уповноважено проводити вибіркові перевірки документів, які підтверджують COVID-безпечність. До цієї категорії належать, зокрема, й сертифікати про вакцинацію.
«Є лише підтвердження (у документах про щеплення - ред.) факту того, що людина вакцинувалася. І, відповідно, може не зважати на заборони, які передбачені для невакцинованих”, - поінформував Клименко, наголосивши, що вважає відвертою маніпуляцією усі заяви про порушення прав людини під час цих перевірок.
Очільник Нацполіції також зазначив, що під час перевірки COVID-документації правоохоронці діють у межах законодавства, оскільки вони виконують вимоги законів України «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про Національну поліцію», а також постанови Кабміну №1236.
Зокрема, в Україні за порушення правил карантину передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Як уточнив Клименко, відповідно до статті 23 Закону «Про Національну поліцію», правоохоронці попереджають, виявляють і припиняють кримінальні й адміністративні правопорушення.
«Сподіваюся, на цьому тему щодо повноважень поліції під час перевірок дотримання правил карантину буде закрито. Підсумую: перевірки дотримання правил карантину та COVID-документації здійснюються у законний спосіб», - підкреслив він.
Як повідомлялося, в Україні поліцейські впродовж 1-7 листопада відкрили 118 справ щодо фальшування COVID-документації.