Білорусі доведеться забрати назад мігрантів, якщо ті прорвуться в Україну - МВС

Білорусі доведеться забрати назад мігрантів, якщо ті прорвуться в Україну - МВС

Укрінформ
У рамках дії угоди між Україною та Білоруссю про реадмісію нелегальні мігранти, які потраплять на територію однієї країни з території іншої, будуть видворені назад, і друга країна буде зобов'язана їх прийняти.

Про це у Фейсбуці написав директор Департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко, передає Укрінформ.

“Між Україною і Білоруссю діє угода про реадмісію з минулого року. Це значить, що нелегальні мігранти, які потрапили на їхню чи нашу територію з їхнього чи нашого боку, можуть і повинні бути видворені назад. І та сторона, з якої вони прийшли, зобов’язана буде їх прийняти”, - заявив Шевченко.

Він уточнив, що раніше перед запланованим у Мінську і Москві початком нинішньої міграційної кризи з Польщею і Литвою Білорусь вийшла з такої ж угоди з ЄС шляхом голосування окремого закону у своєму парламенті.

“Це значить, що поки що принаймні зберігається юридична основа для недопущення на українському кордоні з РБ такої ж ситуації як у Польщі. Але готуватися треба все одно”, - написав директор Департаменту комунікацій МВС.

Він нагадав, що Держприкордонслужба і МВС України вже мають успішний досвід подібного стримування на кордоні з Білоруссю, хоча і значно меншоі групи людей.

Зокрема, у вересні минулого 2020 року до тисячі прочан-хасидів хотіли потрапити в Україну з Білорусі на Чернігівщині через напрямок на пунктах пропуску Нова Гута - Нові Яриловичі попри введенні карантинні обмеження для святкування єврейського Нового року в Умані.

“Але вони тоді не намагалися прориватися лісами, їх не підганяли вперед білоруські прикордонники, які є неодмінною складовою КДБ РБ, і після кількох днів безуспішного таборування на трасі, вони повернулися геть”, - відмітив речник МВС.

Водночас Шевченко зазначив, що в Україні кордон і на півночі, і на сході все одно потрібно терміново будувати, і виділяти на це ресурси.

За його інформацією, протяжність десяти найбільш небезпечних ділянок для масового перетину нелегалами з півночі становить 270 км із загалом 1 084 кілометрового кордону з Республікою Білорусь.

“Тільки щоб закрити ці 270 км бодай спіральними колючим дротом “Єгоза”, треба 189 млн. грн. А все інженерне облаштування кордону з Білоруссю - 7 мільярдів гривень”, - повідомив Шевченко.

Як повідомлялося, міграційна криза на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня. Країни звинувачують Білорусь у спеціально створеному міграційному тиску в рамках ворожих гібридних дій проти них як країн ЄС.

Цього тижня великі групи мігрантів намагалися прорватися через кордон з Білорусі до Польщі, але частину з них польським прикордонникам вдалося повернути назад на лінію кордону.

Польський кордон наразі захищають близько 20 тисяч військових, прикордонників та поліцейських. У неділю, 14 листопада, польські прикордонники зафіксували дії, що свідчать про підготовку білоруською стороною силового прориву кордону мігрантами.

Зокрема, мігранти починають розбирати намети біля кордону, вони отримують від білоруської сторони інструкції, інвентар, перцевий газ.

Україна також посилює кордон із Білоруссю і направляє туди додатково 8,5 тисячі військових.

За даними секретаря РНБО Олексія Данілова, в Білорусі вже перебуває 16 тисяч мігрантів.

14 листопада міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що у тих областях України, які межують з Республкою Білорусь, у разі необхідності може бути введений надзвичайний стан.

Фото: соцмережі

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-