Донорство як мистецтво, снігова поразка й маленька Галшка
Україна 21 листопада відзначила День Гідності та Свободи, встановлений на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній історії країни: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
З цієї нагоди по всій країні відбувалися меморіальні заходи – молебні, покладання квітів, у церквах служили панахиди. В Києві, зокрема, на алеї Героїв Небесної Сотні відбувся молебень і хода «Не втрачаймо гідність. Захистимо свободу», біля монумента Незалежності розгорнулася вулична виставка «Мальована історія Майдану».
На фото: учасниця пам’ятної ходи з нагоди Дня Гідності та Свободи біля будівлі Офісу Президента.
Станом на 26 листопада в Україні вже 42,4% дорослого населення отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19, повний курс вакцинації пройшли 34,2%.
Зокрема, до вакцинальної кампанії в України долучаються храми різних конфесій. Так, у вівторок, 23 листопада, в київській мечеті Ар-Рахма відкрили центр масової вакцинації населення. Робити щеплення вірян закликають й релігійні лідери.
Тим часом противники щеплень вийшли на черговий мітинг під Раду. Після цього вони колоною вирушили до Служби безпеки України з вимогою звільнити антивакцинатора Остапа Стахіва, якому 18 листопада було обрано запобіжний захід – тримання під вартою 60 днів із правом на внесення застави розміром 998 800 грн. Окрім цього, учасники масового протесту вимагали скасувати карантинні обмеження та заборонити, на їхню думку, примусову вакцинацію.
У п’ятницю, 26 листопада, у київському Creative State Arsenal Президент Володимир Зеленський провів пресмарафон, присвячений екватору його каденції. Розмова з журналістами тривала п'ять з половиною годин замість трьох запланованих.
До місця проведення пресмарафону прибули представники низки українських ЗМІ, яких не було у списку запрошених. Зокрема, журналісти кількох видань обурені тим, що їх не акредитували, і у списку запрошених лише обмежена кількість преси. Також журналісти, яких не допустили до участі в пресмарафоні, наголосили, що ЗМІ повинні мати рівні можливості у доступі до інформації і мати право поставити запитання, відповідей на які потребує суспільство.
Представники медіа тримали у руках плакати: "Ми проти заборони для журналістів", "Доступ до інформації – це не привілей, це – обов'язок".
В Україні цього тижня відбулися заходи до Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок. Зокрема, стартувала кампанія "16 днів проти насильства". Вона проводиться щорічно з 25 листопада до 10 грудня, щоб привернути увагу до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
В Одесі, зокрема, в межах кампанії з'явився новий артоб'єкт. Робота художниці Єви Ятт, яка отримала назву "Пандемія домашнього насильства", присвячена збільшенню кількості випадків аб'юзу в період коронакризи.
У вівторок, 23 листопада, у Києві пішов перший сніг сезону 2021/22.
Завчасно прогнозоване, але, як завжди, дуже раптове для багатьох метеорологічне явище стало додатковим "спецефектом" матчу 5-го туру групового раунду Ліги чемпіонів УЄФА між київським ФК "Динамо" та мюнхенським ФК "Баварія".
"Біло-сині" зазнали мінімальної поразки. Гра на НСК "Олімпійський" завершилася з рахунком 2:1 на користь гостей.
Також пропонуємо переглянути ще кілька яскравих кадрів тижня, що минає.
Дівчата у національному вбранні дарують коровай бригадному генералу Збройних сил України, командувачу військ Оперативного командування "Захід" Сергію Літвінову під час урочистої зустрічі військовослужбовців 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади ЗСУ, які повернулися після ротації із зони ООС, у Коломиї на Івано-Франківщині.
Молоді люди у традиційних угорських костюмах під час свята молодого вина у Береговому на Закарпатті.
Працівник комунального підприємства "Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів", автопарк якого планують оновити в найближчі два роки, у Запоріжжі.
На базі навчально-тренувального комплексу легководолазної підготовки спеціального призначення Військового інституту танкових військ Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" із курсантами IV курсу проводяться практичні заняття з навчання особового складу екіпажів бойових машин подоланню водних перешкод в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.
Учасники V Всеукраїнського відкритого турніру з боротьби самбо у ФСК "Локомотив" у Харкові.
Актори під час вистави "Червоне, чорне і знову червоне" у Сєвєродонецьку на Луганщині.
Актор під час моновистави "Чіріклі" на сцені Закарпатського обласного музично-драматичного театру в Ужгороді.
Учасники акції "Мистецтво донора" у Музеї західного і східного мистецтва, де серед картин та під живу музику кожен охочий міг здати кров, в Одесі.
Експонат виставки "Мистецтво мінливого світу. Три сторіччя японської ксилографії" у Дніпрі.
Будівля готелю "Південний Буг" під час демонтажу у Вінниці.
Під час урочистої церемонії відкриття однієї з п’яти мініскульптурок проєкту "Шукай", присвяченої меценатці Галшці Гулевичівні, біля Національного університету "Києво-Могилянська академія" у Києві.