Експерт: Визнання світом Голодомору геноцидом – найкращий пам’ятник невинним жертвам
Про це заявив завідувач відділу Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Максим Майоров під час дискусії «Як нам зберегти правду про Голодомор?», повідомили Укрінформу у пресслужбі Центру.
За його словами, сталінський режим докладав великих зусиль, щоб приховати масштаби трагедії в Україні у 1932-33 роках: реальну статистику приховували, очевидців залякували, а іноземцям був закритий доступ до голодних сіл України.
«Тема заперечення геноциду – така ж стара, як і концепт злочину геноциду. Йдеться не лише про Голодомор. Завжди були сили, які намагалися заперечити трагедію. Почалося це ще за сталінських часів, продовжується це й зараз. Цю естафету зараз підхопила Росія, яка просуває наративи, покликані підважити позицію України та посіяти сумніви і заперечення Голодомору», – зазначив Майоров.
Він додав, що зараз – найкращі умови, щоб дослідити, з’ясувати правду про Голодомор та просувати цю тему у світі.
Як повідомлялося, щорічно в четверту суботу листопада відзначається День пам’яті жертв голодоморів.
Голодомор – це геноцид українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково, українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року «Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього» та Закону України «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» від 2006 року.
Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані.