Стефанчук спрогнозував, коли Рада може прийняти закон про множинне громадянство
Про це в інтерв’ю Укрінформу під час візиту до Варшави розповів Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.
“Я сподіваюся, що цей закон буде прийнято в наступному році: є законопроєкт, є політична воля, перше читання розпочнемо на початку наступного року”,- заявив Стефанчук.
Він зауважив, що ця ідея підтримується Верховною Радою.
Голова ВР зауважив, що цей закон дасть можливість українцям, які з тих чи інших причин опинилися за кордоном, або які вже декілька поколінь проживають поза Україною, стати повноцінними громадянами України.
“Фактично, це дасть змогу об’єднати 65 млн українців по всьому світу”,- констатував він.
Стефанчук зауважив, що в цьому законопроєкті також чітко прописано, що його (друге, українське громадянство – ред.) не можуть мати громадяни країни, яку визнано стосовно України державою-агресором. Крім того, перелік держав встановлюватиме Кабінет Міністрів України.
Він підкреслив, що відбуватиметься амбасадорський характер відносин з країнами, громадянам яких українського походження буде дозволено мати громадянство України.
“Наприклад, якщо вестимемо переговори з приводу множинного громадянства з Канадою, то пропонуватимемо спочатку ввести безвізовий режим, щоб одразу будувати перспективу на майбутнє. Враховуючи потужність української діаспори в Канаді, думаю, що це питання може бути вирішено позитивно. Так само працюватимемо зі США та іншими країнами”,- зазначив спікер.
Він підкреслив, що таким чином буде відновлено активну діяльність українських діаспорянських громад.
Як повідомлялося, законопроєкт про множинне громадянство був поданий Президентом України Володимиром Зеленським до Верховної Ради 1 грудня.