Засідання у справі екссудді Чауса перенесли, бо він нібито втратив слух
Слухання перенесли через нібито втрату Чаусом слуху, передає Укрінформ із посиланням на Суспільне.
"Просимо оголосити перерву, щоб мій підзахисний відвідав ЛОР-інститут, де йому зробили б аудіометрію, бо він нічого не чує. Його треба діагностувати і призначити лікування. Ми вчора зібрались в офісі для роботи, він голосно говорив і сам себе не чув. Треба, щоб аудіометрія визначила, чи потрібне йому терапевтичне чи хірургічне втручання", - сказав адвокат Чауса Юрій Денисенко.
Водночас Центр протидії корупції повідомляє, що прокурорка Аліна Жовницька висловила сумніви у тому, що питання зі слухом вирішиться швидко, адже воно тягнеться ще з періоду досудового розслідування.
"Прокурорка наголосила, що може говорити повільно та голосно, щоб обвинувачений усе чув. У результаті судді вирішили частково задовольнити прохання захисту і відкласти засідання на тиждень", - передає ЦПК.
Як повідомляв Укрінформ, у серпні 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро викрили суддю Чауса на отриманні хабаря в розмірі 150 тис. дол.
У вересні того ж року Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури про надання згоди на затримання та арешт судді. Однак Чаус втік з України й переховувався в Молдові.
Третього квітня цього року адвокат Чауса Юліан Балан заявив, що група невідомих озброєних чоловіків викрала Чауса в центрі Кишинева.
30 липня низка українських ЗМІ повідомили про виявлення Чауса в селі на Вінниччині - нібито житель села Мазурівка сказав поліції, що Чаус перебуває в цьому населеному пункті. Після цього поліція затримала екссуддю, але його пізніше нібито "перехопили" співробітники СБУ та вивезли в невідомому напрямку.
Згодом у СБУ заявили, що "не викрадали" Чауса, а діяли в рамках закону та своїх повноважень, оскільки розслідують викрадення екссудді та незаконне переправлення його через державний кордон.
4 серпня ВАКС обрав Чаусу запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслета.
6 серпня стороні захисту відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду. Дії екссудді кваліфіковані за ч.4. ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з вимаганням) Кримінального кодексу України.
16 серпня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила екссуддю Дніпровського райсуду столиці Миколу Чауса під цілодобовим домашнім арештом.
15 листопада Національне антикорупційне бюро і САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього судді Дніпровського районного суду міста Києва Миколи Чауса.