Європі слід брати приклад зі США, як карати пропагандистів – експерт

Європі слід брати приклад зі США, як карати пропагандистів – експерт

Укрінформ
Європі варто брати приклад зі Сполучених Штатів у тому, як запроваджувати санкції проти російських пропагандистів.

Так вважає старший науковий співробітник Atlantic Council Якуб Каленський, учасник Kyiv Stratcom Forum, першого міжнародного форуму зі стратегічних комунікацій в Україні, передає Укрінформ.

За його інформацією, Європейський Союз вніс у свої санкційні списки лише одного штатного пропагандиста – Дмитра Кисєльова.

«Але разом з Кисельовим є ще Володимир Соловйов, який після своєї програми сідає на літак і прямує до свого маєтку на озері Комо в Італії. Він розпалює ворожнечу, бреше про європейців, але йому чомусь дозволяють користуватися всіма благами Європи», – розповідає Каленський.

Основний мотив російської пропаганди – підрив довіри населення до органів влади України, до офіційних ЗМІ, до європейських інституцій, які прагнуть допомогти Україні. Зараз для підриву довіри використовується пандемія: «Це дуже небезпечно. Щодо війни на Донбасі українці вже знають про причетність Росії. Але українці й досі сприйнятливі до антивакцинаторської пропаганди».

Каленський переконаний, що санкції – більш елегантний спосіб протидіяти пропаганді, ніж прямі заборони. Однак, на його думку, Україна, яка перебуває у стані війни, має повне моральне право оборонятися так, як вважає за потрібне.

Він додав, що без належної документації випадків ворожої пропаганди не вийде ефективно їй протидіяти. «Нам треба постійно відстежувати що говорять, через які канали, до кого звертаються. Досі немає відповіді на основні запитання: скільки каналів, скільки меседжів, на яку кількість людей розраховано. Уявіть, у часи пандемії ми б не знали – скільки людей інфіковано, скільки вилікувалося, скільки померло від COVID-19», – стверджує експерт.

Підвищувати обізнаність можуть ті самі інституції, які займаються моніторингом, зокрема аналітичні центри. Однак чим більше учасників будуть задіяні в інформуванні, тим краще. Зокрема, це стосується акторів чи виконавців.

Як повідомляв Укрінформ, 7 і 8 грудня 2021 року у столиці України проходить Kyiv Stratcom Forum – перший міжнародний форум зі стратегічних комунікацій в Україні. У його роботі беруть участь дипломати НАТО і ЄС, українські посадовці, представники українських громадських організацій, що спеціалізуються на стратегічних комунікаціях і боротьбі з дезінформацією. Організатором форуму виступив Центр стратегічних комунікацій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-