У МКІП розповіли про роботу щодо мовлення для окупованих територій
Як передає Укрінформ, про це розповів заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко в етері телеканалу "Дом".
Зокрема, урядовець назвав кілька напрямів такої роботи. "Перше — вивчення та розуміння громадської думки, що люди більше хочуть дивитися. Ми дивимося на цифри, соціологію, замовляємо її та вивчаємо питання. Друге — це саме доставляння сигналу. Не секрет, що намагаються блокувати наші частоти. У Криму на українські частоти ставлять інші телеканали та радіостанції, щоб заглушити український сигнал. Тому це питання і щодо середніх хвиль, і щодо інших способів доставляння контенту, який виробляють", - повідомив Шевченко.
Він також розповів, що запущена нещодавно мультимедійна платформа для дітей Bülbül ("Соловей") покликана розвивати та популяризувати кримськотатарську мову.
"Просування кримськотатарської мови було пріоритетом нашого міністерства і раніше. Насправді Міністерство культури та інформаційної політики ще на початку минулого 2020 року проводило творчий конкурс, щоб знайти організацію, яка розробить платформу вивчення кримськотатарської мови для дітей. Весь процес зайняв у нас понад 1,5 року, але продукт, який був презентований, як на мене, просто геніальний", — зазначив заступник міністра.
Він також наголосив, що проєкт ініційований та профінансований державою.
"Отже, питання кримськотатарської культури, питання кримськотатарської мови є частиною української культури, зокрема пріоритетом державної політики. Це важливий сигнал, про який ми також хочемо комунікувати від імені держави. Для держави це дуже важливо", — повідомив Шевченко.
Як повідомлялося, раніше заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ігор Яременко заявив, що Росія прагне дестабілізувати ситуацію в українському інформаційному секторі, зокрема намагаючись заглушити сигнали українського мовлення на окупованих територіях, водночас Україна захищає свій інформпростір за допомогою двох складових: безпекової та інформаційної.
В окупованому Криму протягом 2020 року повністю блокувалися не менш як 25 українських сайтів і ще п'ять блокувалися частково.