Суд продовжить розгляд справи про розстріли на Інститутській 19 січня
Про це заявив головуючий суддя Сергій Дячук, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Наступне засідання призначено на 19 січня 2022 року на 11:00”, - сказав головуючий суддя.
Під час засідання суд допитав як свідка грузинського добровольця і громадянина України Ушангі Мамулашвілі. Після цього сторони процесу, серед іншого, обговорили свідчення громадянина Олександра Ревазішвілі, який був допитаний у Святошинському суді як свідок на минулому засіданні, 14 грудня. Також суд дослідив низку документів у цій справі.
Після цього розгляд цієї справи було відкладено на 19 січня.
Дячук уточнив, що на наступному засіданні планується допит експертів, які робили деякі експертизи у цьому провадженні.
“Суд також орієнтує присутніх обвинувачених і сторону захисту, що після 19 січня наступне засідання у нас призначено на 26 січня. І починаючи з цього дня, ми розраховуємо на готовність, зокрема обвинувачених, безумовно, у разі їхнього бажання, - надавати покази у справі. Якщо не буде процесуальних перешкод, і ми закінчимо дослідження всіх моментів, які у нас будуть подані сторонами, то суд заздалегідь орієнтує сторону захисту на те, що з 26 січня ми можемо перейти до питання, пов'язаного з допитом обвинувачених”, - поінформував головуючий суддя.
Як повідомляв Укрінформ, ця справа надійшла до суду у 2015 році спочатку щодо двох обвинувачених - Павла Аброськіна і Сергія Зінченка. Згодом, у 2016-му році, цю справу об’єднали з обвинуваченням Олександра Маринченка, Сергія Тамтури і Олега Янішевського і почали слухати спочатку.
29 грудня 2019 року відбувся обмін полоненими. В Україну повернули 76 осіб, яких тримали в полоні на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Україна видала 127 утримуваних осіб, зокрема п’ятьох ексберкутівців, обвинувачених у розстрілах на Майдані.
При цьому Київський апеляційний суд перед обміном звільнив з-під варти 3 ексберкутівців, обвинувачених у вбивстві 48 і пораненні 80 осіб на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. З-під варти відпустили Янішевського, Зінченка та Аброськіна.
Суд також скасував домашній арешт двом іншим колишнім беркутівцям, обвинувачуваним у цій справі, - Тамтурі й Маринченку. Їх усіх звільнили під особисте зобов’язання.
Згодом адвокат Олександр Горошинський поінформував, що до Києва повернулися двоє ексберкутівців - Маринченко і Тамтура, яких передали до ОРДЛО в межах обміну утримуваних осіб.
Маринченко і Тамтура заявили, що будуть і надалі брати участь у судових засіданнях у справі розстрілів на Майдані.
20 жовтня Святошинський районний суд Києва оголосив у міжнародний розшук трьох ексберкутівців, обвинувачених у рамках справи щодо розстрілів на Інститутській у Києві в лютому 2014 року - Янішевського, Зінченка та Аброськіна.
25 листопада суд виділив матеріали щодо трьох ексберкутівців - Янішевського, Зінченка та Аброськіна, - до розгляду в окремому провадженні та зупинив його до розшуку цих 3 осіб.
Після цього суд розглядав справу саме щодо двох ексберкутівців – Маринченка і Тамтури.
2 червня Святошинський районний суд міста Києва у рамках судового розгляду справи щодо розстрілів учасників акцій протестів на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року щодо обвинувачених обвинувачених ексберкутівців Олега Янішевського,Сергія Зінченко і Павла Аброськіна дозволив заочний судовий розгляд цього судового провадження.
Того ж дня суд у рамках судового розгляду справи щодо розстрілів учасників акцій протестів на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року щодо обвинувачених ексберкутівців Олександра Маринченка і Сергія Тамтури об’єднав цю справу із справою щодо 3 інших обвинувачених ексберкутівців Олега Янішевського,Сергія Зінченко і Павла Аброськіна, в одне судове провадження.