Поліція закрила справу директорки ІМІ про журналістські посвідчення
Про це йдеться у відповіді слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві на інформаційний запит Укрінформу.
“19.06.2021 за результатами досудового розслідування кримінальне провадження закрито на підставі абзацу 14 ч. 1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу України”, - йдеться у повідомленні.
Відповідно до абзацу 14 ч. 1 ст. 284 КПК, слідчий, прокурор зобов`язані закрити кримінальне провадження у разі, коли строк досудового розслідування закінчився та жодній особі не було повідомлено про підозру.
Водночас у поліції зауважили, що станом на 15 грудня 2021 року Голосіївською окружною прокуратурою м. Києва рішення про закриття кримінального провадження не було скасовано.
Як повідомляв Укрінформ, 31 грудня 2020 року поліція відкрила кримінальне провадження за заявою очільника громадської організації “Журналісти проти корупції” Сергія Кота проти виконавчого директора ІМІ Оксани Романюк через її коментар “Детектору медіа” про продаж журналістських посвідчень ГО “Журналісти проти корупції”.
Кот звинуватив медіаексперта в завідомо неправдивому повідомленні про злочин (стаття 383 ККУ).
На початку грудня 2020 року Сергій Кот подав скарги до Комісії з журналістської етики та Незалежної медійної ради й написав листа “Детектору медіа”, в якому заперечує звинувачення.
29 грудня 2020 року КЖЕ дійшла висновку, що в оскаржуваних Котом публікаціях не міститься порушень Кодексу етики українського журналіста, а викладені факти відповідають дійсності.
Водночас КЖЕ встановила в діях Сергія Кота грубе порушення Кодексу етики українського журналіста і закликала негайно припинити надавати за гроші статус журналіста особам, які не ведуть журналістської діяльності, та зупинити рекламну кампанію для залучення таких “журналістів”.