МВС уважно відслідковує дії російських військ на кордоні
Про це у інтерв’ю Lb.ua заявила заступник міністра внутрішніх справ Мері Акопян, відповідаючи на питання щодо загрози з російського напрямку, передає Укрінформ.
«Скупчення бачать усі, не тільки наша військова та прикордонна розвідка, а й міжнародні партнери, які співпрацюють з нашими службами. Якихось інших дій, окрім скупчення на відстані російських військ, перебування їх там на постійній основі, немає. Ми ретельно спостерігаємо за тим, що відбувається. Провокацій конкретно на самому кордоні зі сторони РФ ми не бачимо», - уточнила вона.
Окремо заступник міністра поінформувала, що 20 патрульних катерів, які отримає морська охорона, а саме – прикордонники, за спільним проєктом України та Франції, будуть задіяні по всій ділянці Чорного та Азовського морів, і пояснила, що це стандартне забезпечення будь-якої країни, яка має вихід у море.
«Ці кораблі – перша ланка, яка займається саме патрулюванням; з їхньою допомогою можна реагувати на контрабандистів, браконьєрів чи на несанкціоноване входження в морську зону України. Таких випадків – купа, однак техніки, яка мала б змогу швидко реагувати та нести патрулювання кілька діб на морі, в України до цього часу не було. Дуже добре, що в нас з’явиться така спроможність уже 2022 року», - зазначила Акопян.
Вона уточнила, що цей проєкт розрахований до 2024 року: з моменту надходження першого судна приблизно щодва місяці МВС отримуватиме новий корабель.
Говорячи про імовірну масштабну агресію РФ на морі, високопосадовиця зазначила, що для того, аби прикордонники мали змогу протидіяти морській агресії Росії, Україні потрібні великі кораблі, які будуть оснащені відповідною зброєю, здатною давати відсіч.
«Ми все прораховуємо: хотілося б, щоб після того, як ми оснастимо відповідним чином першу берегову лінію охорони, почалася робота над отриманням і великих суден. Такі кораблі є і у французьких, нідерландських виробників, і в італійців», - уточнила заступник глави МВС.
Акопян поінформувала, що МВС попередньо проводило з ними перемовини, прицінювалося, дивилося, які технології вони використовують, скільки їхні кораблі коштують. «Наразі МВС проводить попередню експертизу», - сказала вона.
Як повідомлялося, раніше Президент США Джо Байден під час телефонної розмови з Президентом Володимиром Зеленським сказав про те, що Сполучені Штати, їхні союзники та партнери дадуть рішучу відповідь у разі подальшого вторгнення Росії в Україну.
5 грудня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що загальна чисельність російських військ біля кордону України може зрости до 175 тисяч.
Фото з сайту МВС
Він також заявив Financial Times, що стратегія не провокувати Росію не працює і не працюватиме. Резніков нагадав, що Росія вдерлася до Грузії у 2008, хоча Німеччина й Франція блокували вступ країни до НАТО. Тоді вони теж побоювалися, що можуть Росію якось спровокувати. Тепер Росія гучно вимагає від Заходу "гарантій", що там не візьмуть до НАТО Україну.
8 січня видання The New York Times опублікувало карту з розташуванням російських військ та техніки на кордоні з Україною.
10 січня в Женеві відбулася основна зустріч делегацій США й Росії в межах двостороннього діалогу зі стратегічної стабільності. Однією з головних цілей зустрічі став пошук шляхів деескалації в Європі на тлі зосередження понад стотисячного контингенту РФ біля кордону України.
11 січня у МЗС поінформували, що Україна та Сполучені Штати Америки узгодили подальші кроки на тлі російських ультиматумів під час переговорів у Женеві.