У МОЗ розповіли, як відбуваються дослідження COVID-вакцин
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.
«Усі доступні в Україні вакцини проти COVID-19 – CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfіzer-BioNTech, Moderna та AstraZeneca – завершили всі 3 етапи клінічних випробувань і показали свою ефективність та безпечність», - йдеться у повідомленні.
У МОЗ нагадали, що клінічні дослідження вакцин зазвичай проводять в три фази:
- Фаза I – введення вакцини невеликому числу добровольців, щоб оцінити її безпечність.
- Фаза II – введення вакцини сотням добровольців для подальшої оцінки її безпечності та здатності генерувати імунну реакцію.
- Фаза III – введення вакцини тисячам добровольців, яких порівнюють із такою ж групою людей, які не отримали вакцину, щоб визначити ефективність препарату і вивчити безпеку для більшої групи людей.
«Раніше цей процес був послідовним, тому й потребував багато років. Зараз, з урахуванням гострої потреби у вакцинах проти COVID-19, методи розроблення вакцин змінюються: деякі етапи наукових досліджень і розроблення здійснюють паралельно, але водночас дотримуються строгих клінічних стандартів і вимог безпеки. Дослідження при цьому не стають менш ретельними», - наголошують у міністерстві.
Ознайомитися з висновками та протоколами клінічних випробувань кожної з цих чотирьох вакцин можна на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за посиланням – https://bit.ly/WHO_C19_vaccines
Фото: Shutterstock