Кузін розповів про три варіанти подальшої вакцинації від COVID-19

Кузін розповів про три варіанти подальшої вакцинації від COVID-19

Укрінформ
Україна виділила державне фінансування на забезпечення вакциною проти COVID-19 на наступні два роки. Також, за його словами, є три можливі варіанти проведення вакцинації проти COVID-19/

Про це в інтерв'ю виданню "Фокус" повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Укрінформ.

" У нас є підтверджене фінансування на 2022-2023 роки, тобто найближчим часом держава буде точно забезпечувати громадян вакциною. Підписано контракти з Pfizer Inc. на постачання вакцини в цьому і наступному роках. Цих препаратів має вистачити для проведення як базового курсу, так і отримання бустерної дози. І у нас не закривається опція з використання механізму COVAX", - сказав Кузін.

Він зазначив, що в перспективі можна говорити про те, що вакцинація проти COVID-19 перейде на комерційні рейки, проте "спрогнозувати часові рамки цього вкрай складно".

Читайте також: Застуда чи коронавірус: у МОЗ пояснили, коли робити ПЛР і експрес-тест

За словами заступника міністра, надалі є три можливі варіанти проведення вакцинації проти коронавірусної хвороби.

Один з них - розробка універсальної вакцини, яка охоплюватиме всі можливі штами, і вакцинація приблизно раз на два роки.

Другий варіант, за словами Кузіна, — використання специфічних бустерів.

"Іншими словами, коли ми розуміємо, що Україні загрожує конкретний штам, наприклад, той самий Омікрон, то використовуємо омікроноспецифічний бустер. Це ситуативне рішення, воно теж непогане. Але проблема в тому, що розробка специфічного бустера потребує значного проміжку часу, і країни можуть не встигати своєчасно отримувати такі препарати", - зазначив заступник міністра.

Читайте також: Як відрізнити COVID-19 від застуди – роз’яснення МОЗ

Третій варіант – вакцина проти COVID-19 буде умовним компонентом протигрипозної вакцини, яка буде рекомендована для використання перед початком епідемічного підйому ГРВІ.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоров'я розглядає питання скорочення терміну самоізоляції при захворюванні на COVID-19.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-