Доступність для молоді послуг у сфері психічного здоров’я залишається обмеженою - експерт
Про це сказала голова правління молодіжного руху Teenergizer Яна Панфілова в ході діалогу з молоддю «Турбота про ментальне здоров’я», повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Працюючи з підлітками та молодими людьми в Україні й у всьому регіоні Східної Європи та Центральної Азії з 2015 року, Teenergizer спостерігає стрімке зростання попиту на підтримку психічного здоров’я серед молоді. Тоді як доступність дружніх до молоді послуг у галузі психічного здоров’я на державному рівні, на жаль, залишається обмеженою. Дистанційне навчання, робота вдома, ізоляція від однолітків та друзів, необхідність постійно адаптуватись до нових умов життя, а також страх втратити сімейний дохід істотно впливають на психічне здоров’я молодих людей. Проте підлітки рідко обговорюють ці проблеми з батьками чи вчителями. Провідний світовий досвід демонструє, що підтримка «рівний - рівному» часто є вирішальною», - розповіла Панфілова.
Вона зазначила, що в сучасному світі багато підлітків залишаються сам на сам зі своїми ментальними проблемами, і їхній внутрішній голос стає їх головним ворогом.
За словами очільниці молодіжного руху, існує думка, що ментальне здоров’я - тільки для багатих країн. Але це не відповідає дійсності, й Україна може побудувати якісні та привабливі послуги, які допомагатимуть молоді.
Відкритий діалог із молоддю на тему «Турбота про ментальне здоров’я» організовують молодіжний рух Teenergizer та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за участю першої леді Олени Зеленської.
«Діалог із молоддю» - це захід, на якому підлітки та молодь зможуть поговорити про проблеми ментального здоров’я з першою леді Оленою Зеленською, представниками ЮНІСЕФ, Всесвітньої організації охорони здоров’я, державних органів влади, а також із зірками.
Учасники обговорять План заходів на 2021-2023 роки в межах реалізації Концепції розвитку охорони психічного здоров'я в Україні, зокрема, розширення безплатного доступу молоді до психологічної підтримки та поновлення молодіжної групи при Міністерстві охорони здоров’я.
Як повідомлялося, українці, які перехворіли на COVID-19 та відчувають проблеми із психічним здоров’ям, можуть звернутися по психологічну допомогу без направлення сімейного лікаря..