Як поводитись із дітьми у дорозі під час війни - поради батькам
Як повідомляв Укрінформ, про це Центр повідомляє у Фейсбуці.
Зокрема у Центрі рекомендують поговорити з дітьми, за можливості, про місце пересування і причину, що допоможе дитині відчути, що ситуація під контролем.
Крім того, варто запропонувати дитині взяти в дорогу улюблену іграшку, річ, предмет, які надають відчуття зв’язку з домом.
Також слід проговорити правила поведінки в дорозі (на блокпостах поводитися тихо, не визирати з вікон і в жодному випадку не виходити з машини/автобуса).
Важливо час від часу запитувати, чи хоче дитина їсти, пити, в туалет.
Також варто навчити дитину проговорювати емоції звуками та через тіло. Наприклад, витягнути руки, зтиснути кулаки, міцно заплющити очі від злості.
Крім того, треба допомагати опановувати дитині втому.
Щоб перемкнути увагу, можна запропонувати дитині пограти в ігри.
Водночас дорослим треба дбати про себе, адже турбота про себе – це турбота і про дітей.
Як повідомляв Укрінформ, 13 березня віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук закликала українців евакуюватися у безпечніші місця лише через гуманітарні коридори, про які заявляє Україна, інакше можна загинути.
24 лютого президент рф путін оголосив війну Україні і розпочав масштабне вторгнення. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
Міжнародний кримінальний суд розпочав документування та розслідування військових злочинів росії в Україні.