У Нацгвардії порадили батькам, як підтримати підлітка у кризовій ситуації
Як передає Укрінформ, про це пресслужба НГУ поінформувала у Фейсбуці.
«В умовах війни підлітки особливо вразливі. Вони вже достатньо дорослі, щоб розуміти, що відбувається, та ще зовсім не мають досвіду, щоб впоратися зі своїми емоціями та почуттями. Зберігайте поради від психологів про те, як підтримати свою дитину», - поінформували у НГУ.
Так, у НГУ радять батькам говорити із підлітком і слухати його.
«Знаходьте час та уважно слухайте розповіді дітей про те, що вони відчувають і думають. Роз’ясніть відомі вам факти та надавайте дітям правдиву інформацію (з урахуванням вікових особливостей) про ситуацію, в якій опинилася країна в цілому та ваша родина, зокрема», - уточнюється у повідомленні.
Також у відомстві радять батькам дозволити емоціям бути – розповідати про свої почуття та поясніть дитині, про те, що боятися, переживати, плакати – це нормально. Наголошується, що надалі важливо стабілізуватися і відволіктися буденними справами настільки, наскільки це можливо.
«Плануйте майбутнє. Мрійте та плануйте разом, обговорюйте з підлітками, що ви зробите одразу, як настане мир. Такі роздуми та розмови надихають і стабілізують. Обіймайтеся. Обіймайте свого підлітка та інших членів сім’ї не менше 8 разів на день. Тактильний контакт вкрай важливий в умовах невизначеності та стресу», - поінформували нацгвардійці.
Також батькам радять разом з дітьми – підлітками подивитися разом улюблені фільми. «Це можна зробити, навіть перебуваючи в укритті. Обирайте життєствердні фільми, які дарують надію, обговорюйте побачене. Нагадуйте дитині, що після найтемнішої ночі настає ранок», - уточнюється у повідомленні.
У НГУ також рекомендують батькам читати дітям-підліткам уголос. Уточнюється, що спільне читання вголос дає відчуття захищеності та спокою. «Читайте разом книжку, яку ви вже добре знаєте, або нову, до якої ніяк не доходили руки», - зазначили у НГУ.
«Хваліть і робіть акценти на досягненнях дитини. Відмічайте навіть незначні досягнення. Вселяйте підлітку віру у свої сили та пропонуйте підтримку. Заохочуйте спілкування дитини з однолітками. Для більшості підлітків спілкування з друзями є дуже важливим. Сприяйте цьому, розкажіть дитині, як вона може підтримати друзів, яким важко впоратися з емоціями», - поінформували в установі.
У НГУ батькам також радять долучати підлітків до допомоги іншим, - але робити це за умов максимальної безпеки. «Розкажіть дитині, як саме можна допомогти, підтримати інших, долучайтеся до допомоги разом з нею. Водночас поясніть дитині, що пріоритетом повинна бути її безпека», - зазначається у повідомленні.
Також батькам варто бути уважними до змін у поведінці дитини, - зокрема, у НГУ радять дорослим звернутися за онлайн-консультацією до психолога, якщо стан дитини викликає занепокоєння.
«Пам’ятайте, ви незамінні в житті дитини. Ви для неї опора та острівець безпеки. Бути такою людиною можливо лише за умови, коли ваш ментальний стан залишається стабільним та стійким», - поінформували бійці НГУ.
Як повідомлялося, президент рф володимир путін 24 лютого оголосив війну Україні та розпочав масштабне вторгнення. Російські війська обстрілюють та знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст та селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.