Як подолати проблеми зі сном при стресі – поради сімейного лікаря
Як передає Укрінформ, про це НСЗУ повідомила у Телеграмі.
«Постійний стрес, переїзди, різка зміна способу життя та нічні сирени можуть негативно позначитися на здатності нормально спати. Що можна вдіяти? Дотримуйтесь графіка сну. Лягайте спати і вставайте щодня в той самий час, у будні та вихідні. Не лягайте спати голодними або щойно поївши, уникайте важкої їжі за дві години до сну. Пам’ятайте, що нікотин і кофеїн порушують сон», - ідеться в повідомленні.
Рекомендується, якщо ви в безпеці, робити фізичні вправи, вони позитивно впливають на здатність заснути. Гігієна сну - це тиша, темрява, провітрена кімната і комфортна температура.
Крім того, це відмова від ґаджетів за кілька годин до сну, оскільки штучне блакитне світло від екрана знижує кількість мелатоніну, що виснажує організм і заважає заснути.
А якщо порушення сну триває досить довго, треба звернутися до свого сімейного лікаря - він допоможе виявити причину безсоння та призначить необхідне лікування або направить до вузького фахівця.
Як повідомляв Укрінформ, контакт-центр Національної служби здоров’я України продовжує працювати. За номером 16-77 у контакт-центрі можна отримати інформацію щодо надання медичної допомоги та роботи медичної системи під час воєнного стану. Усі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів — безоплатні. Оператори відповідають на дзвінки з 9:00 до 18:00 у робочі дні (у п’ятницю — до 16:45). В інший час автовідповідач може надати відповіді на більшість запитань.