Скандал із секретними документами: у ДБР заявили про інформаційну атаку і порушили справу
Про це інформує пресслужба відомства, передає Укрінформ.
“Під час російської військової агресії проти України деякі діячі займаються розхитуванням ситуації в країні та розповсюджують недостовірну інформацію щодо роботи правоохоронної системи держави. Зокрема, намагаються дестабілізувати роботу Державного бюро розслідувань. Для цього в інформаційне поле вкидається недостовірна інформація про нібито знищення Бюро матеріалів суспільно-резонансних кримінальних проваджень”, - йдеться у повідомлень.
Зазначається, що це може містити ознаки кримінального правопорушення. У зв’яку з цим слідчі ДБР, за матеріалами Управління внутрішнього контролю, відкрили кримінальне провадження за ч. 2 343 ККУ (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу, судового експерта, працівника державної виконавчої служби, приватного виконавця).
ДБР запевняють, що всі кримінальні провадження, у тому числі й резонансні щодо підписання «Харківських угод», розгону Майдану, «вугільна справа», розслідуються у відповідності до раніше затверджених планів і будуть передані до суду у визначені терміни.
У відомстві наголосили, що на початку гарячої фази війни росії проти України ДБР, як і інші правоохоронні органи, знищило лише ті окремі матеріальні носії секретної інформації, щодо яких були відповідні законодавчі вимоги, регламентовані «Порядком організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях».
Підкреслюється, що погодження прокурорів для знищення таких документів вимагається лише в умовах мирного часу, тоді як знищення секретної інформації в умовах воєнного стану цього не передбачає.
Як запевняють у бюро, знищення частини матеріальних носіїв секретної інформації у низці кримінальних справ жодним чином не впливає на якість їх розслідування.
“Звинувачення бюро у, нібито, безпідставному знищенні важливих матеріалів, які ускладнюють подальше розслідування резонансних справ - не відповідає дійсності. Мета таких повідомлень - дискредитувати бюро в умовах воєнного часу та розбалансувати усю правоохоронну систему, а також вивести з-під відповідальності окремих чиновників та високопосадовців, що вчинили незаконні дії чи бездіяльність”, - зазначають у відомстві.
Як повідомляв Укрінформ, журналіст Ірина Ромалійська заявила, що 24 лютого о другій ночі, тобто за дві з половиною години до початку вторгнення росії, працівники ДБР почали вивозити таємні матеріали із центрального офісу відомства у Києві. Частина справ, йдеться у матеріалі, залишилася у столиці і їх знищили.
Згодом видання “Настоящее время” поінформувало, що Офіс генпрокурора у відповідь на їхній запит повідомив, що прокурори не давали дозволу працівникам ДБР для знищення матеріалів слідства.
8 липня ДБР оприлюднило заяву, у якій йдеться, що інформація про знищення відомством матеріалів резонансних справ не відповідає дійсності та носить відверто маніпулятивний характер.