МОЗ спростовує міфи про донорство та закликає здавати кров
Про це повідомляє пресслужба відомства, передає Укрінфом.
"В Україні триває національна кампанія "Твоя кров може воювати". Кожен українець може підтримати військових і цивільних, для яких донорська кров є життєво необхідною. Ми зібрали найпопулярніші міфи про донорство, аби упередження не завадили вам – за бажання – долучитися до загальноукраїнської ініціативи", - йдеться у повідомленні.
Згідно з дописом, уявлення про зараження донора інфекцією є хибним, оскільки всі інструменти для збору крові одноразові та стерильні.
"Із кров’ю контактують лише два предмети: скарифікатор (інструмент для проколювання пальця) і голка гемакона (контейнера для забору та зберігання крові). Вони стерильні. Використані інструменти при вас викидають", - кажуть у МОЗ.
Водночас підкреслюється, що донорство не шкодить здоров'ю, навпаки - здача крові сприяє профілактиці серцево-судинних захворювань, стимуляції кісткового мозку, зменшує ризик утворення тромбів та омолодженню.
У міністерстві зауважують, що донорство - це процес значно безболісніший, аніж під час "уколів краси" чи татуювання, до того ж процедура здачі крові триває лише 10-12 хв.
Також спростовано упередження про те, що лікарі заберуть надто багато крові.
"Усього 450 мл – більше у гемакон фізично не влізе. Це менше, ніж 1/10 крові у вашому організмі. При регулярному харчування всі компоненти відновлюються за 21 день. Часто донори відчувають у цей період не слабкість, а навпаки – приплив енергії", - пишуть у МОЗ.
Заразом, запевняє міністерство, донорство крові не викликає звикання на хімічному рівні. Зазначається, що багато донорів починають здавати кров кілька разів на рік, але з мотивації рятувати життя та поліпшувати стан свого здоров'я.
Повідомлялося, що МОЗ спростувало черговий російський фейк про неякісну кров для пацієнтів.