Міндовкілля запропонувало універсальний інструмент для оцінки збитків, завданих природі через війну
Про це повідомляється на сайті Урядового порталу, передає Укрінформ.
«Головна мета – на прикладі українських кейсів запропонувати універсальні рішення для всіх країн, які страждають від війн та збройних конфліктів. Ми пропонуємо – виробити єдині для всіх інструменти з оцінки збитків довкіллю та притягнення будь-якого агресора до відповідальності», - Стрілець.
За словами очільника Міндовкілля, Міжнародна довкіллєва декларація має юридично закріпити статус Глобальної платформи з оцінки збитків довкіллю внаслідок війн, анонсованої Президентом Володимиром Зеленським на СОР27. Ініціатива знайшла відображення у пункті 8 Української Формули миру.
Стрілець зауважив, що важливим треком є закріплення поняття екоциду в системі міжнародного права і висловив сподівання, що платформа стане майданчиком, де "завершаться палкі дискусії, які сьогодні тривають в європейському парламенті з цього питання".
Крім того, напрацювання платформи дозволять включити всі злочини Росії проти довкілля до Міжнародного реєстру збитків, який започаткований у Рейк’явіку.
У Міндовкілля розраховують, що багато партнерів України приєднаються до документа. Перші відповіді очікуємо вже на конференції СОР28 у грудні.
«Декларація має стати тим документом, який сприйматимуть абсолютно всі країни, незалежно від того, в якому часовому або кліматичному поясі вони знаходяться. А ще довести будь-якому агресору: війна – це дорого, і не тільки з точки зору вартості військової техніки, а й з точки зору збитків навколишньому середовищу», - додав Стрілець.
Як повідомлялося, у форумі “United for Justice. United for Nature” взяли участь міністри довкілля Німеччини, Чехії, Болгарії, Румунії, Молдови, Литви.