Лубінець просить прикордонників прояснити ситуацію з виїздом чоловіків

Лубінець просить прикордонників прояснити ситуацію з виїздом чоловіків

Відео
Укрінформ
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець направив листа до Держприкордонслужби з проханням надати інформацію щодо документів, які вимагають працівники ДПСУ в громадян для перетину кордону, а також правові підстави такої вимоги.

Про це він написав у Телеграмі, передає Укрінформ.

"Аби розібратися із ситуацією, сьогодні вранці направив термінового листа до Державної прикордонної служби України з вимогою надати інформацію щодо документів, які вимагають працівники ДПСУ в громадян, які перетинають державний кордон, а також правові підстави такої вимоги.

Адже ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачає законодавство. Також державні органи та їх посадові особи зобов'язані діяти у межах своїх повноважень та відповідно до Конституції й законів України", - написав він і нагадав, що Конституція України закріплює: кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

"Сподіваюся, що цю ситуацію вдасться вирішити, а права людини та громадянина не будуть порушені!", - написав Лубінець.

Він нагадав, що 31 грудня на різних пунктах пропуску утворилися величезні черги. Причиною називається посилення контролю громадян, які бажають виїхати за кордон. Також повідомлялося, що від громадян вимагають військово-облікові документи із записом про відстрочку від мобілізації.

Читайте також: У законопроєкті про мобілізацію є норми, що суперечать Конституції - омбудсмен

Як повідомлялось, в ДПСУ повідомили, що відстрочка від призову має бути зазначена у військово-облікових документах чоловіків, які хочуть виїхати за кордон.

"Категорії, яким дозволено перетинати кордон, не змінювалися. Якщо говорити про документи, то одна з категорій – це чоловіки на утриманні яких троє і більше дітей віком до 18 років. У правилах прописано, що цій категорії військовозобовʼязаних осіб дозволено перетинати кордон, адже вони мають відстрочку від призову, тому власне прикордонники мають право перевіряти й такі документи, які дають їм відтермінування від призову", - сказав речник ДПСУ Андрій Демченко.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-