У Раді пропонують альтернативні види покарання за ухилення від мобілізації

У Раді пропонують альтернативні види покарання за ухилення від мобілізації

Укрінформ
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про внесення змін до статті 336 Кримінального кодексу України щодо встановлення не пов’язаних із позбавленням волі видів покарань.

Про це йдеться на сайті парламенту, передає Укрінформ.

Як відомо, наразі стаття 336 «Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період» Кримінального кодексу України передбачає лише один та суворий вид покарання - позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Законопроєкт №11260 спрямований на те, щоб забезпечити призначення інших видів покарань, ніж передбачене зараз єдине можливе покарання у вигляді позбавлення волі.

Законодавець пропонує внести зміни до статті 336 «Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період» КК України та встановити покарання за передбачене цією статтею кримінальне правопорушення у вигляді штрафу від трьох тисяч (51 000 гривень) до п’яти тисяч (85 000 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадські роботи на строк від 160 до 240 годин, або виправні роботи на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк від одного до двох років.

Читайте також: Виїзд за кордон з 18 травня: шість категорій військовозобов'язаних повинні мати облікові документи

Очікується, що ухвалення проєкту закону дозволить призначати засудженим за статтею 336 КК України покарання, не пов’язані з позбавленням волі, які не передбачають ізоляцію засуджених від суспільства. Це дозволить забезпечити економію бюджетних, матеріальних та людських ресурсів держави, сприятиме зниженню дефіциту кадрів на ринку праці та збереженню завдяки цьому економічної активності підприємств, зміцненню економіки, наповненню державного та місцевих бюджетів, що дозволить державі вивільнити додаткові ресурси на вирішення різних проблемних питань, в тому числі на вирішення питань забезпечення обороноздатності і національної безпеки України.

Як повідомляв Укрінформ, 6 травня Верховна Рада ухвалила закон щодо посилення відповідальності за військові правопорушення.

Фото: Фейсбук Руслана Стефанчука

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-