ЄС і партнери прагнуть змінити культуру поведінки українців у питаннях мінної безпеки
Про це сказав голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде під час презентації в Укрінформі результатів дослідження обізнаності з мінної безпеки серед батьків та дітей.
"ЄС продовжує співпрацювати з нашими партнерами для того, щоб змінювати культуру поведінки та мінної безпеки як серед дітей, так і серед їхніх батьків, і таким чином запобігти нещасним випадкам", - сказав Мамедзаде.
Голова представництва Дитячого фонду ООН нагадав, що ЮНІСЕФ почало проводити заходи з навчання дітей щодо мінної безпеки ще з 2014 року. Він також констатував, що, за офіційними даними, приблизно 25% українських територій зараз забруднено мінами, що призводить до регулярних смертей та поранень серед цивільного населення.
«За даними Офісу захисту прав дітей ООН, після початку повномасштабного вторгнення вже більш як 25 дітей загинули або отримали пошкодження від вибухонебезпечних предметів», - сказав він.
У цьому контексті Мамедзаде зауважив, що недостатньо просто провести заняття з безпеки поводження з вибухонебезпечними предметами. Він наголосив, що потрібно здійснювати систематичну роботу та постійно працювати над зміною культури поведінки населення, особливо дітей.
Як повідомляв Укрінформ, за даними міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, станом на початок квітня вибухонебезпечними предметами забруднено близько 25% території України. Найщільніше замінованими залишаються звільнені від російських загарбників регіони.