Уряд схвалив Нацстратегію розвитку інклюзивного навчання до 2029 року

Уряд схвалив Нацстратегію розвитку інклюзивного навчання до 2029 року

Укрінформ
Кабінет міністрів схвалив Національну стратегію розвитку інклюзивного навчання на період до 2029 року та операційний план з її реалізації на 2024–2026 роки.

Про це за підсумками засідання уряду повідомляє Міністерство освіти та науки, передає Укрінформ.

Як наголошують в МОН, на сьогодні ключовою проблемою є недостатньо інклюзивне та безбар'єрне освітнє середовище, нерівний доступ до якісного інклюзивного навчання в територіальних громадах, низький рівень сприйняття суспільством багатоманітності людини.

Читайте також: Україні потрібні дитячі книжки про інклюзію - Зеленська

«Мета Національної стратегії — створити умови для доступу до якісної освіти кожного здобувача відповідно до його індивідуальних потреб та можливостей», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, у стратегії йдеться про впровадження єдиної та ефективної державної системи для якісного інклюзивного навчання через індивідуалізацію навчання з урахуванням здібностей і потреб кожного; сприяння соціальній інтеграції, толерантності та розуміння багатоманітності; розвиток потенціалу здобувачів для досягнення максимальних результатів.

Також стратегія має на меті зменшити дискримінацію в освітньому процесі; підтримку педагогів необхідними ресурсами для ефективного інклюзивного навчання; допомогу органам місцевого самоврядування у запровадженні політик інклюзії; забезпечення гнучкого переходу між закладами різних типів і рівнів освіти.

Читайте також: У процесі відбудови України важливою складовою є інклюзія - Мінінфраструктури

Реалізація плану заходів передбачає: вдосконалення системи моніторингу, підвищення якості послуг інклюзивно-ресурсних центрів, створення інклюзивного середовища у закладах освіти, їхнє ресурсне забезпечення та підвищення компетентностей педагогів.

Як повідомлялося, десять профтехів, що розташовані вздовж усієї прифронтової лінії від Сумської до Одеської областей, отримають 67,3 млн грн на оновлення навчальних приміщень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-