З Одеси до Краматорська вирушив потяг, який нагадує про спротив українців у тимчасовій окупації

З Одеси до Краматорська вирушив потяг, який нагадує про спротив українців у тимчасовій окупації

Фото, відео
Укрінформ
В Одесі 12 червня Укрзалізниця і рух «Жовта стрічка» перетворили рейсовий потяг №192/191 Одеса – Краматорськ на символ підтримки українців у всіх наразі окупованих містах і найменших селах.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

На лівреї вагонів потяга поверх жовтої смуги нанесені назви усіх тимчасово окупованих населених пунктів. Маршрут поїзда №192/191 Одеса – Краматорськ пролягає через 25 станцій, зокрема Дніпро та Слов'янськ.

Пасажири цього рейсу отримали буклети з жовтою стрічкою, яку можуть пов'язати на знак солідарності з активістами руху, що з ризиком для власного життя чинять спротив окупації.

Імена й обличчя активістів руху «Жовта стрічка» з міркувань безпеки залишаються анонімними. Однак для них важливо, що на підконтрольних територіях знають та не забувають про їхній спротив.

Усі пасажири потяга також можуть написати слова підтримки для активістів руху. У частині вагонів для цього встановлені спеціальні скриньки та листівки. Команда «Жовтої стрічки» у безпечний спосіб поширить ці листівки онлайн серед учасників спротиву.

«Сьогодні перший рейс потягу ЖС- він курсує на підтримку руху «Жовта стрічка». Раніше цей поїзд курсував за маршрутом Одеса-Луганськ через Костянтинівку, відповідно проходив частину територій, які наразі окуповані. Це сигнал від Укрзалізниці, що ми пам’ятаємо та підтримуємо всіх, хто знаходиться в тимчасовій окупації. Ми готові їхати за ними, щойно з'явиться можливість - ми вже маємо досвід роботи на деокупованих територіях. Ми готові заїжджати в усі населені пункти, які можна побачити на жовтій стрічці нашого потяга», - розповів заступник директора пасажирської компанії «Укрзалізниця» Олександр Шевченко.

Читайте також: На окупованому лівобережжі Херсонщини не вистачає хліба - рух опору

Також він зазначив, що на Укрзалізниці зберігаються всі історичні таблички поїздів, які курсували до Донецька, Луганська, Сімферополя тощо - їх сподіваються використати найближчим часом.

Щодо безпечності маршруту він повідомив, що у залізничників є протоколи безпеки, за якими контролюється кожен рейс.

З Одеси до Краматорська вирушив потяг, який нагадує про спротив українців у тимчасовій окупації / Фото: Ніна Ляшонок. Укрінформ

«Ми перевозимо всіх. І цивільних, і військових, і поранених, і топ-посадовців. Безпековий контроль у нас посилений, ми можемо керувати швидкістю руху, маневрувати, іноді змінюємо маршрут на ходу, якщо це необхідно. Ми маємо резервні локомотиви на станціях на випадок обстрілів», - додав Шевченко.

Провідниця потягу Одеса-Краматорськ Ольга Риндіна розповіла, що працює на потязі з моменту його створення, попри небезпечний маршрут: «Коли сформувався цей потяг, я одразу пішла працювати сюди, попри небезпеку. Скільки разів ми бачили, як летять снаряди… Найстрашніше – бачити, як дружина проводжає чоловіка, а мати – сина. Здебільшого цим потягом їздять одні й ті самі люди – ми вже як родина. Вони їздять до Краматорська, наприклад, перевірити, чи вціліло їхнє майно, а потім знову повертаються на безпечні території. Більш за все люди відкриваються в дорозі, тому провідник для пасажирів є і психологом».

На відправлення потягу прийшли і волонтери Євген та Яна Петрови. Вони приїхали в Одесу зі Скадовська. Під час окупації міста подружжя як могло допомагало місцевому населенню. Тепер Євген та Яна регулярно возять допомогу військовим на «нуль», а під час теракту на Каховській ГЕС організували волонтерські команди, які човнами евакуювали людей з підтоплених територій.

«Скадовськ - місто тихого терору. Не було залякувань, збройної агресії, але росіяни там були – і це було страшно. Там знімали картинку «руського миру». Ми патрулювали вулиці ночами з метою громадського порядку, шукали ліки для тих, хто потребував. В аптеках закінчувалися ліки, а ті, які завозили з Криму – не діяли. Ми завозили ліки за підтримки друзів, їх передавали з української території», - розповіли волонтери.

На вокзал подружжя прийшло на знак підтримки тих, хто перебуває в окупації.

Читайте також: Окупанти в Криму планують відібрати майно ще у 110 українців, серед яких Джамала

«Ми хочемо, щоб люди, які залишаються в окупації, вірили, що все буде добре і що про них не забули і скоро їх звільнять. Нам і досі надходять донати з Криму – це дає сили і надію. Віра людей, які знаходяться там - безцінна. Ми були в окупації та шукали хоч натяки на те, що скоро все скінчиться. Тому такі акції дуже важливі», - кажуть Петрови.

«Жовта стрічка» – найбільший рух ненасильницького спротиву окупації. Він виник у березні 2022 року в Херсоні, коли на знак опору російським окупантам місцеві активісти й активістки стали чіпляти та малювати жовті стрічки як символ України. Відтоді на всіх тимчасово окупованих територіях тисячі учасників і учасниць чинять системний спротив: закликають бойкотувати референдуми й вибори, знищують російську пропаганду, фіксують пересування ворога, позначають жовтими стрічками, що це українська земля.

Читайте також: Загарбники проводять на Луганщині облави на чоловіків - хочуть мобілізувати до армії РФ

«Жовта стрічка» розповідає про свою боротьбу на всеукраїнському й міжнародному рівні: реалізували багатомільйонну кампанію #ЄдинеСерцеУкраїни, організували у Брюсселі виставку про український спротив State of Defiance та провели акцію солідарності в Європарламенті.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-