Генсек Ради Європи пропонує створити посаду спецпредставника з питань українських дітей

Генсек Ради Європи пропонує створити посаду спецпредставника з питань українських дітей

Укрінформ
Новообраний генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе вважає, що ця інституція повинна шукати нові рішення для повернення депортованих у Росію українських дітей.

Про це Берсе розповів на зустрічі, під час якої відбувся офіційний запуск Парламентської мережі ПАРЄ щодо ситуації з українськими дітьми, передає кореспондент Укрінформу.

«Рада Європи повинна щодня шукати рішення для повернення депортованих дітей в Україну. Ми можемо залучати міжнародні організації або навіть окремих осіб, звичайно, також необхідно співпрацювати з місцевими українськими неурядовими організаціями, державними органами», - сказав Берсе.

За його словами, основний виклик для цієї організації полягає в тому, щоб перейти від декларативного аналізу та політичної оцінки до конкретних дій, які матимуть ефект на місцях. Він також накреслив шість пріоритетних напрямків такої роботи.

«По-перше, слід по-справжньому засудити злочини росіян проти дітей України. По-друге, підвищити обізнаність міжнародної спільноти про реальність та неприйнятність цієї ситуації. По-третє, систематично нагадувати про всі випадки депортації та жорстокого поводження з українськими дітьми», - перелічив політик.

Читайте також: Зеленський привітав Берсе з обранням на посаду генсека Ради Європи

Серед інших пріоритетів - фінансова підтримка мережам і конкретним проєктам, які вже працюють в Україні, та розвиток міжнародної стратегії дій.

«Головна ідея - додати також посаду спеціального представника з питань українських дітей в Україні у Раді Європи», - підсумував Берсе.

Він висловив упевненість, що створення Реєстру збитків для України та інші практичні кроки показують, що Рада Європи здатна до дій.

Читайте також: Лубінець і новий генсек Ради Європи обговорили підтримку постраждалих від війни українців

Як повідомлялося, у четвер під час літньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи відбувся офіційний запуск Парламентської мережі щодо ситуації з українськими дітьми.

Мережа стане постійним майданчиком для комунікації всіх можливих організацій та структур для різнобічної допомоги дітям, які були евакуйовані за кордон, а також тим, хто залишається в Україні. Окремим напрямком буде консолідація зусиль із повернення неповнолітніх українців, депортованих та незаконно всиновлених у Росії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-