Законопроєкт про угоди зі слідством до другого читання кардинально зміниться - Стефанчук
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, передає Укрінформ.
«Я глибоко переконаний, що до другого читання законопроєкт зміниться. Наскільки я знаю, за результатами роботи комітету, є повна гармонія щодо того, яка редакція повинна бути на другому читанні, тому зрада скасовується», – розповів Стефанчук.
На його думку, загалом цей законопроєкт важливий, оскільки зміцнюватиме інститут визнання вини.
«Інститут визнання своєї вини існує у всьому світі. Держава витрачає скажені гроші для того, щоб довести вину особи, а тут не потрібно витрачати гроші. Особа приходить і говорить: я визнаю свою вину, відшкодовую заподіяну шкоду і ще паралельно здаю тих, хто мені допомагав, був співучасником цього злочину. Тому ефективність цього інституту не викликає сумніву. Він існує в усіх європейських країнах», – сказав спікер.
Він однак визнав, що розробляючи цей законопроєкт, «на якомусь етапі не вистачило майстерності у виписанні тих чи інших норм».
«Я хочу подякувати комітету, який одразу, наступного ж дня, зібрався, залучив усіх, Міністерство юстиції, Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, НАЗК, усіх бенефіціарів, і вони вийшли на дуже важливі речі, що в законі неодмінно має бути передбачено питання, що цей інститут застосовується тільки за умови повного відшкодування шкоди, і друге, якщо особа співпрацює зі слідством і дає можливість виявити ту чи іншу мережу злочинності», – сказав Руслан Стефанчук.
Крім того, на його думку, угода про визнання вини не може бути застосована до всіх корупційних злочинів.
Також Голова Верховної Ради нагадав, що ухвалення цього законопроєкту є вимогою надання Україні допомоги з боку Європейського Союзу.
Як повідомляв Укрінформ, 18 липня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт щодо підвищення ефективності укладання угод зі слідством про визнання винуватості.
Проєктом закону пропонується застосовувати штраф як додаткове покарання у разі укладення угоди про визнання винуватості щодо корупційних правопорушень.
Після першого читання у багатьох активістів, які борються з корупцією, виникли зауваження стосовно цього документа.
Фото ілюстративне