Командувач Нацгвардії: Наше завдання - забезпечити лікування і реабілітацію звільнених з полону воїнів

Командувач Нацгвардії: Наше завдання - забезпечити лікування і реабілітацію звільнених з полону воїнів

Укрінформ
У Національній гвардії одним із головних своїх завдань вважають забезпечення якісного лікування і реабілітації звільнених з російського полону воїнів.

Про це командувач Нацгвардії бригадний генерал Олександр Півненко написав у Фейсбуці, передає Укрінформ. 

Він зазначив, що особисто зустрічався зі звільненими після кожного обміну. За словами генерала, попри те, що їм довелося пройти, вони вистояли, мають силу волі і міцність духу, аби повернутися до нормального життя.

«І саме тут також є ще одне наше завдання – це забезпечити якісне лікування і реабілітацію для них. Задля цього ми розвиваємо реабілітаційні центри, розширюємо спектр і напрямки лікування і діагностування, яке можемо забезпечити нашим військовослужбовцям», - підкреслив командувач Нацгвардії.

Зокрема, зазначив він, у квітні Національна гвардія отримала сучасне реабілітаційне обладнання на майже 500 тис. євро від німецького фонду, і це дасть змогу пройти лікування та відновитися для більшої кількості військовослужбовців. 

Крім того, за словами командувача, правова і соціальна підтримка родин військовослужбовців, які перебувають у полоні або є зниклими безвісти, також серед завдань Нацгвардії.

Він запевнив, що у Нацгвардії не забувають і про дітей захисників, чиї батьки у полоні чи загинули, захищаючи Україну. «За підтримки Міністерства внутрішніх справ України та міжнародних організацій діти зазначених категорій залучалися на оздоровчий відпочинок за межами та на території України. Протягом року були організовані поїздки на відпочинок до Німеччини, Хорватії, Естонії, Латвії, Болгарії, Іспанії, США, Польщі, Австрії й інших країн», - додав Півненко.

Читайте також: Україна і НАТО створять п'ять реабілітаційних центрів для військових - Умєров

Командувач також поінформував, що за його ініціативою було надіслано листи послам Канади, Італії, Великої Британії, США та Франції в Україні, генеральним директорам Міжнародного агентства з атомної енергії та Національної жандармерії Французької Республіки, генеральному інспекторові Сил внутрішньої безпеки Катару та генеральному командувачеві Жандармерії Туреччини з проханням сприяти на рівні дипломатичних заходів та дієвих форматів міжнародного співробітництва зі звільнення військовослужбовців Національної гвардії з російського полону.

«Хочу, щоб ми вірили, об’єднувалися, робили усе можливе, аби наші захисники й захисниці повернулися із неволі, відновили фізичне і психологічне здоров’я поверталися до повноцінного життя», - підкреслив генерал.

Як повідомляв Укрінформ, за інформацією Півненка, із російського полону вже вдалося повернути 755 нацгвардійців.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-